Новини суспільства

За перше півріччя 2022 року в Україні зареєстровано рекордну кількість шлюбів

За перше півріччя 2022 року в Україні зареєстровано рекордну кількість шлюбів — 103 903. За даними Opendatabot, це на 21 % більше, ніж за аналогічний період 2021 року, і є абсолютним рекордом за останні 7 років.

Джерело: gordonua

Opendatabot зазначає, що лідером за кількістю шлюбів є прифронтова Дніпропетровська область – за шість місяців в області зареєстровано 13 025 сімей. Збільшення числа нових сімей фіксується в усіх тилових регіонах, крім Чернівецької. Там з початку року кількість шлюбів зменшилася на 11 % у порівнянні з відповідним періодом 2021 року.

Водночас кількість зареєстрованих актів розлучень зменшилася майже вдвічі – на 42 % у порівнянні з першим півріччям 2021 року: 7632 розлучення проти 13153 у 2021 році. Лідером за кількістю розлучень, так само як і за кількістю шлюбів, стала Дніпропетровська область – 943 розлучення.

За словами адвокатки Ольги Шевченко, кількість розлучень, зареєстрованих органами РАЦСу, не повністю відбиває реальну статистику.

«Річ у тім, що розірвання шлюбу в РАГСі можливе лише у випадку, якщо в подружжя немає неповнолітніх дітей та є обопільне бажання розійтися. Якщо у пари є неповнолітні діти або один із подружжя відмовляється від розлучення, розірвання шлюбу відбувається за рішенням суду», – зазначила вона.

Шевченко також додала, що як тільки закінчилися активні бойові дії в Києві та Київській області, першими справами стали шлюборозлучні справи. Юристка припускає, що причиною є поведінка партнера під час війни та розлучення сімей, коли жінки та діти були змушені евакуюватися, а чоловіки залишилися в Україні.

Читайте також:

«Інколи проживання подружжя в різних країнах та спілкування лише за допомогою засобів зв’язку призводять до непорозумінь, конфліктних ситуацій та, у наслідку, до втрати довіри й почуття любові», − підсумувала вона.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!