Варто замислитись

Як розум вказує на існування Бога?

Матеріалізм говорить, що кожна ваша думка – це результат законів фізики. Насправді немає ніякого розуму, ви – це ваш мозок, ви не більше, ніж живі роботи. І я думаю, що тут криється проблема, тому що якщо матеріаліст каже, що мої думки повністю зумовлені нераціональними законами фізики, я хотів би запитати у нього: тоді і ця думка теж? І таким же чином всі ваші думки про атеїзм? Так чому ми повинні вірити в будь-яку з них?

Якщо кожна думка спрямовується законами фізики, тоді ми насправді не знаємо, чи є у нас істина, чи ні.

Насправді проблема тут така: якби атеїзм був би істиною, у нас не було б навіть здатності міркувати. Тому що якщо ми всього лише живі роботи, ми не розмірковуємо, а просто реагуємо.

Один з еволюціоністів усвідомив проблему з цим світоглядом. Холдейн висловив її так:

«Якщо мої розумові процеси повністю обумовлені поведінкою атомів мого ж мозку, у мене немає підстав довіряти своїм думкам… І, отже, у мене немає підстав вважати, що мій мозок складається з атомів».

Він зрозумів це. Навіть Дарвін розумів, що це проблема для його поглядів, але з іншої причини. Це було названо «сумнів Дарвіна». Ось що він сказав:

«У мене завжди виникає жахливий сумнів в тому, що переконання людського розуму, які розвинулися з розуму нижчих тварин, мають якусь цінність або взагалі заслуговують довіри. Для чого довіряти переконанням розуму мавпи, як ніби у цього розуму є переконання?».

Читайте також:

Отже, розум не можна пояснити з позиції атеїзму і матеріалізму, але цілком можна з позиції теїзму. Чому? Тому що наш розум був створений за образом великого Розуму, і закони логіки, які дозволяють нам думати й спілкуватися, засновані на Його природі.

Автор: Френк Турек

Джерело: Протестант

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button