Для життя

Подолайте свій страх перед майбутнім

Страх перед майбутнім — також відомий як тривога очікування — є однією з найпоширеніших проблем у західному світі, яка мучить як молодих, так і старих. Цей страх проявляється різними способами, включно з проблемами з фокусуванням, зниженням мотивації, втому, високий кров’яний тиск і безсоння.

Можливо, ви зараз це відчуваєте. Ви дивитеся на свій календар і списки справ на наступні кілька місяців, відчуваючи, як у вас стискається живіт перед горами попереду. Можливо, ви думаєте про конфлікт у відносинах, який незабаром розгорнеться. Ваш пульс збільшується, коли ви розглядаєте безліч можливих результатів. Можливо, на горизонті велика зміна в житті — переїзд, нова робота, дитина, яка йде до коледжу — це не дасть вам спати вночі.

Крім фізичних наслідків, страх перед майбутнім спричиняє хаос у нашому духовному житті, наповнюючи наш час застійною тривогою, коли він може бути наповнений духовною життєвою силою та зростанням. Як зауважила Коррі Тен Бум : «Тривога не позбавляє “завтра” від його печалі. Вона позбавляє “сьогодні” сили».

Що ми можемо зробити, коли ми почуваємося паралізованими тривогою очікування?

Битва розуму

Псалом 64:1 — це молитва, яку ми всі відчайдушно потребуємо берегти, особливо коли настає новий рік, повний невідомих: «Боже!.. Збережи моє життя від страху перед ворогом».

Більшу частину нашого життя ми витрачаємо не на боротьбу з ворогами, а лише на страх перед ними. Часто наші найглибші занепокоєння стосуються не чогось у минулому або навіть чогось у теперішньому, а чогось у майбутньому. Це ідея того, що може статися. Щось гіпотетичне в нашій голові.

Страх того, що може статися завтра, позбавляє наше «сьогодні» радості.

Схожі статті

Страх того, що може статися завтра, позбавляє наше «сьогодні» радості.

Але ми покликані шукати притулок в Бозі не лише тоді, коли настане майбутнє, а й зараз із нашими страхами перед майбутнім (Пс. 64:10). Як пише Павло до Коринтян, ми повинні «взяти в полон кожну думку, щоб слухатися Христа» (2 Кор. 10:5).

Якщо ми не візьмемо в полон свої думки, вони візьмуть у полон нас. І саме цього хоче ворог. Він хоче, щоб вами керували ваші занепокоєння і ви були захоплені в полон вашими страхами. Сатана хоче подвійного занурення. Він хоче, щоб ви жили у відчаї, поки ви в випробуваннях, і жили в страху, поки їх немає. Поки він може тримати вас у страху чи відчаї, він може утримувати вас від радості.

На щастя, у нас є захист для обох видів атак. Божий притулок простягається за межі поля бою і в казарми, де часто ведеться битва розуму.

Взяття думок у полон

Основний спосіб захоплення наших думок — це не придушення їх чи відволікання від них, а інформування про них — особливо за допомогою Божих обітниць.

Сатана хоче, щоб ви жили у відчаї, поки ви в випробуваннях, і жили в страху, поки їх немає

Існує багато обітниць, до яких ми можемо звернутися, коли турбуємося, але одна з найважливіших (і часто повторюваних) — це Божа обіцянка щоденного забезпечення (Вих. 16:4; Мт. 6:11, 34).; 2 Кор. 4:16; Євр. 3:13).

Будьте обережні, щоб не пропустити час, зазначений у цій обіцянці. Якщо ви зараз не відчуваєте в собі сили впоратися з тим, що станеться завтра, не дивуйтеся! Бог не дав вам сьогодні тієї сили, яка вам потрібна на все життя. Він цього не обіцяє.

Бог дійсно обіцяє дати вам сьогодні благодать, яка вам потрібна сьогодні, і Він обіцяє дати вам завтра благодать, яка вам потрібна на завтра.

Наша місія зрозуміла: живи для Бога сьогодні, довіряй Богу завтра. Єдине, що можна сказати про завтрашній день, це те, що Бог дасть вам нову милість за це (Плач 3:23).

Остаточна надія

Ми можемо мати надію не тому, що знаємо майбутнє, а тому, що знаємо характер і обіцянки Бога.

Наша остаточна надія полягає не в нашій здатності зрозуміти майбутнє; наша остаточна надія – на Бога, який тримає майбутнє у своїх суверенних і люблячих руках. Бог за вас (Рим. 8:31), Він запланував для вас добро (Рим. 8:28 ; Еф. 2:10), Він ніколи не залишить вас (Євр. 13:5). Давайте вже сьогодні довіряти Йому!

Молитва: Небесний Батьку, пробач мені за незліченну кількість годин, які я провів у безглуздих турботах про майбутнє (Мт. 6:34). Допоможи мені довіритися твоєму мудрому правлінню і люблячому серцю, коли виникають страхи перед майбутнім. Будь якорем для моєї душі, коли хвилі життя загрожують перевернути мене (Євр. 6:13). Дякую Тобі за Твою присутність, Твої обіцянки і Твоє спасіння — дозволь мені відпочити в цьому сьогодні. В ім’я Христа, Амінь.

Автор: Блейк Глоссон

Джерело: thegospelcoalition.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button