Баптисти

Як переслідують баптистів на окупованих територіях?

Заступник голови Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів Сергій Мороз розповів про тиск на християн, зокрема баптистів, з боку російського режиму на окупованих територіях.

Джерело: Радіо Свобода

За його словами, відомо вже про три випадки, коли окупанти відібрали молитовні будинки. Церковне майно розграбували, деякі будівлі обладнали в казарми. При цьому можуть змусити вмикати їм опалення чи виконувати іншу роботу.

Суму викраденого поки важко оцінити, бо немає можливості потрапити до церков. Здебільшого це різне технічне оснащення. Проте солдати РФ відкидають звинувачення про грабунки.

Відомі випадки й про викрадення служителів. Їх утримують у комендатурі по кілька днів, піддаючи різним тортурам. Наприклад, пастора Балаклеї Олександра Салфєтнікова закатували мало не до смерті. Чоловік був у реанімації і вижив.

Коли ж християнам і дають зібратися разом, забороняють молитися за Україну, і тим більше за її перемогу.

Більшість служителів баптистських церков Луганщини та Херсонщини виїхали з окупації. Зазвичай це молодші за віком чоловіки. Старших залишається більше.

Відомо про три випадки, коли росіяни забрали церковні будинки у Запорізькій області. У місті Мелітополь була закрита найбільша протестантська церква міста «Благодать».

За інформацією Руслана Кухарчука, голови руху «Всі разом!», окупанти увірвалися до церкви прямо під час богослужіння. Ці кадри потрапили до ефіру, який якраз вівся.

Декількох служителів затримали, присутніх переписали, а саму будівлю перетворили на «культурно-спортивно-розважальний комплекс», як за часів СРСР.

Також Руслан Кухарчук зазначив, що до цього, в серпні, росіяни захопили ще дві церкви. Віруючі тепер не мають змоги там зібратися, і фактично, зараз в підпіллі.

Переслідування з боку Росії не є новиною. Вони ще з 2014 року займалися цим на окупованих територіях. Зокрема, тиск чиниться на євангельських християн, яких називають «шпигунами» та «сектантами», а також на православних вірян Київського патріархату.

Відома історія пастора-протестанта Олександра Хомченко, якого у 2014 викрали окупанти. Його піддавали жорстоким тортурам, розтягали на дибі. У 2018 році пастор помер.

За інформацією, відображеною у звіті Державного департаменту Сполучених Штатів, у 2022 році країнами, які найбільше порушують релігійні свободи, є Китай та Росія.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button