Аналітика

Молоді американці вважають, що не існує абсолютної істини та оскаржують Біблію − опитування

Хоча більшість дорослих американців вірять в абсолютну істину − реальність, яка зафіксована і концепцію, що підтримується Біблією − нове опитування, спонсороване Summit Ministries, показує, що більшість дорослих віком до 30 років не вірять в це, і дослідники занепокоєні тим, що цей результат може мати негативні наслідки для психічного здоров’я і суспільства в цілому.

Джерело: christianpost.com

Опитування, проведене у партнерстві з соціологічною фірмою McLaughlin and Associates, проводилося з 12 по 17 жовтня серед 1 000 виборців, які можуть взяти участь у загальних виборах по всій країні.

Дослідники виявили, що 60 % з 956 респондентів, які дали остаточну відповідь на питання, висловили віру в абсолютну істину, в той час, як 40 % сказали, що кожна людина визначає власну версію істини. Чотири відсотки з 1000 респондентів, які взяли участь в опитуванні, відповіли, що «не знають».

Розподіл результатів опитування за віковими групами показує, що чим молодша людина, тим менше вона схильна вірити в абсолютну істину. А серед дорослих віком до 30 років 55 % вважають, що кожна людина сама визначає свою версію істини, тоді як 42 % вірять в абсолютну істину.

Більш ніж половина всіх респондентів у віці 30 років і старше заявили, що вірять в абсолютну правду, в тому числі понад шість з 10 респондентів у віці старше 56 років.

«Кількість американців, які кажуть, що абсолютної правди не існує, є тривожно високою. Але серед молоді ми зараз офіційно пройшли переломний момент. Більшість молоді зараз говорить, що кожна людина визначає свою власну версію істини», − сказав президент Summit Ministries Джефф Майерс, автор книги «Правда змінює все: як люди віри можуть перетворити світ у часи кризи», в інтерв’ю для The Christian Post.

Схожі статті

«Втрата правди має серйозні наслідки для суспільства, правосуддя, відчуття мети й психічного здоров’я. Я не знаю жодної цивілізації, яка б відмовилася від реальності до такої міри й вижила, − додав він. − Хороша новина полягає в тому, що американці все ще сподіваються, що кожна людина може змінити ситуацію. Зараз час відстоювати правду».

Опитування також показало, що консервативні респонденти (67 %) частіше, ніж їхні помірковані (55 %) та ліберальні (48 %) колеги, заявляють, що вірять в абсолютну правду. Водночас ліберальні респонденти (48 %) частіше, ніж помірковані (40 %) та консервативні (30 %), стверджують, що вважають, що людина сама визначає свою версію істини.

Одружені респонденти (61 %) частіше, ніж неодружені (50 %), вірять в абсолютну істину.

У расовому розрізі білі респонденти (61 %) частіше, ніж афроамериканці (49 %) та іспаномовні респонденти (49 %) стверджували, що вірять в абсолютну істину. Білі респонденти (35 %) також рідше, ніж іспаномовні (49 %) та афроамериканці (46 %), стверджували, що вірять у те, що кожна людина сама визначає свою версію істини.

Прийняття концепції абсолютної істини має важливе значення для сприйняття вчення Біблії, вважає Марк Крайцер з Теологічного коледжу Університету Гранд-Каньйон.

У 2019 році він зазначив, що: «Ісус мав на увазі, що істина − це не просто якась абстрактна річ, що плаває в космосі, яку ми повинні містично пережити, або щось, за чим ми повинні змусити себе слідувати, але це була людина, сама людина. “У Христі, − додає Павло, − все багатство Божества живе тілесно”, і в Ньому також “заховані всі скарби мудрості та знання”».

Марк Р. Тісдейл, доцент кафедри євангелізації ім. Е. Стенлі Джонса в Євангельській теологічній семінарії ім. Гарретта в Еванстоні, штат Іллінойс, в одному з попередніх інтерв’ю The Christian Post зазначив, що пошук сенсу в постмодерністській культурі, схоже, також призводить до того, що деякі християни відмовляються від глибоко укорінених переконань про Бога і віддаляються від традиційних конгрегацій.

«До того часу, коли виник євангелізм, основна увага була зосереджена на тому, щоб переконатися в тому, що ми маємо абсолюти. Отже, віра сучасності була вірою в те, що існують абсолюти. Кожен може мати доступ до цих абсолютів, якщо він просто правильно використовує свій розум, і що ці абсолюти будуть діяти незалежно від того, в якій ситуації ви перебуваєте», − сказав Тісдейл.

Читайте також:

«У постмодернізмі ідея абсолюту стає набагато менш важливою. Натомість ми спостерігаємо час, коли наративна історія стає набагато важливішою. І тому люди шукають щось значуще, значущу історію, щоб надати сенс своєму життю».

«І не так важливо, чи вона “правдива” в тому сенсі, що вона відповідає абсолютній істині, яка десь там є, − продовжив він. − Важливо те, що вона має значення для вас, і це дійсно те, що важливо».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!