Блог Себастьяна Тегзи

Кілька слів про слова Папи

Таких новин уже було стільки, що світ не вмістив би написаних книг)))) А католики, як були, так і залишаються католиками, загалом доволі консервативними християнами.
Є офіційне вчення церкви і його ніхто не може змінити. Навіть папа.
Ось ключ із Катехизму Католицької Церкви, щоб розуміти правильно слова папи:

Цнотливість і гомосексуалізм

2357 Гомосексуалізм означає стосунки між чоловіками або між жінками, які відчувають винятковий або переважний сексуальний потяг до осіб такої ж статі. Він набирав найбільш різноманітних форм упродовж століть і культур. Його психічне походження залишається загалом нез’ясованим. Спираючись на Святе Письмо, яке розглядає гомосексуальні дії як важкі спотворення (Пор. Бут. 19, 1-29; Рим. 1, 24-27; 1 Кор. 6, 9-10; 1 Тим. 1, 10.), Церковна Традиція завжди проголошувала, що «акти гомосексуалізму за самою своєю внутрішньою природою є невпорядкованими» (Конгрегація віровчення, Декл. «Persona humana», 8.). Вони суперечать природному законові і виключають із сексуального акту дар життя. Вони не виникають із правдивого чуттєвого і сексуального взаємодоповнення. У жодному випадку вони не можуть бути виправдані.
2358 Немало чоловіків і жінок мають глибоко закорінені гомосексуальні нахили. Такий нахил, об’єктивно невпорядкований, для більшості з них є випробуванням. Таких людей треба сприймати з повагою, співчуттям і тактовністю. У ставленні до них слід уникати будь-яких ознак несправедливої дискримінації. Ці особи покликані виконати Божу волю у своєму житті і, якщо вони є християнами, долучити до жертви на Хресті Господа ті труднощі, з якими вони можуть зустрітися з огляду на свій стан.
2359 Гомосексуальні особи покликані до цнотливості. Через чесноти панування над собою, які вчать внутрішньої свободи, інколи через підтримку безкорисливої приязні, через молитву і сакраментальну благодать вони можуть і повинні поступово й рішуче наближатися до християнської досконалості.

В цих трьох абзацах простежується намагання поєднати істину і любов, моральне вчення і пастирський підхід. Саме в цьому контексті треба сприймати слова папи. Саме так їх розуміють католики.

  1. Папа не може змінити догматику, а також моральне вчення церкви. Тому його висловлювання стосуються пастирського богослов’я. Очевидно, що папа не мав на увазі активних гомосексуалістів. Бо католицьке вчення не допускає гомосексуальні акти. Без жодного виправдання. Також воно категорично не приймає гей-пропаганду. Але воно приймає осіб, які мають гомосексуальну орієнтацію і готові щось із цим робити. Тому папа, найімовірніше, говорив про партнерство таких осіб без гомосексуальних актів. І це є винятково пастирський хід.
  2. АЛЕ, на мою думку, жити в партнерстві з потенційним спільником у гріхові – трохи стрьомна душпастирська пропозиція. Тому, мені здається, що папа тут трохи протупив. Пробачте за гостре слівце. Розмов тепер буде понад край. І ціла гора непорозумінь, кривотлумачень та зловживань.
  3. Хоча, з іншого боку, таку заяву можна вважати проявом сміливості. Але чому б тоді папі не наважитись і не підважити целібат. В цьому питанні він більш стриманий.
  4. В церкві завжди була напруга між ревнителями істини та борцями за любов, між правими та лівими, між теоретиками та практиками, між буквоїдами та прагматиками, між догматиками та пастирськими серцями. Це два полюси. І Франциск випробовує, доки ж можна зайти в пастирському прагматизмі, не порушуючи догматичне вчення. Такий собі сміливець, який ходить по лезу. Після догматичного Бенедикта XVI.
  5. Тому раджу дочекатись офіційного роз’яснення і не інтерпретувати слова Франциска без урахування їхнього контексту. Так робити некоректно. Медіа розганяють свою тему і на це є причина. Сенсація − їхній хліб. І це є ще один неприємний момент у цій історії: гей-пропаганда свій бонус візьме зі слів папи, адже часто їм потрібне не пастирське прийняття, а виправдання і повноцінні права. Тому складно все. Дуже складно.
[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button