Релігія

Бен Шапіро розкриває «найглибшу проблему атеїзму»: «Набагато більш вбивчий і тиранічний, ніж будь-яка релігійна теократія в історії»

Консервативний коментатор Бен Шапіро детально описав «найглибшу проблему атеїзму» в дописі на Facebook у неділю, стверджуючи, що найбільша проблема полягає в тому, що він «не може встановити моральну основу».

Джерело: 1.cbn.com

Шапіро, який є євреєм, почав допис з того, що багато невіруючих звертаються до «гріхів віруючих», щоб пояснити, чому вони виступають проти Бога та віри.

Ключове питання, яке ставлять ці нетеїсти: «Якщо релігія — це добре, чому віруючі часто такі погані?». Але Шапіро пояснив деякі проблеми цього процесу мислення.

«Це можна запитати про будь-яку філософію — більшість людей насправді грішні та злі та мають здатність до добра, —  написав він. − Питання полягає в тому, чи існує філософський зв’язок між релігією та тим, що роблять її нібито віруючі — і глибше, як ми маємо судити про те, чи релігія пропагує щось морально хороше, чи погане без іншої моральної орієнтації».

За словами Шапіро, саме тут усе руйнується для атеїзму, оскільки він не здатний ні встановити моральну основу, ні допомогти розмежувати «між тим, що є, і тим, що повинно бути».

У той час як атеїсти можуть діяти моральній відповідності до суспільства, в якому вони живуть, і хоча вони можуть вносити пропозиції щодо морального життя, Шапіро детально описав обмеження та підводні камені атеїстичного світогляду, включаючи матеріалізм і відсутність сприйнятої цінності в людях, серед інших питань.

«Невипадково найбільш войовничі атеїстичні уряди — комуністичні та фашистські уряди 20-го століття — були набагато більш вбивчими та тиранічними, ніж будь-яка релігійна теократія в історії, —  продовжив він. − Атеїзм пропагує бачення людства, яке повністю суперечить побудові продуктивного суспільства».

Думка про необхідність моральної основи, з якої можна розпізнати істину, є переконливим аргументом. Атеїзм не дає поштовху для творення, не дає справжнього обґрунтування людської цінності, а також не дає базової лінії, з якої можна було б розшифрувати, що є істинним і правильним.

У той час як різні релігії пропонують деякі з цих елементів, християнство — з жертвою Ісуса на хресті за людство в центрі — дає найбільш повне пояснення цінності, мети та надії.

Атеїзм не може запропонувати жодного з цих елементів, зазначив Шапіро.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

2 Коментарів

  1. Я не знаю, где Шапиро находит таких “атеистов”, лично я, как атеист давно не ищу “грехов” верующих – мне просто плевать на то грешат они или нет. За моим выбором стоит лишь моя воля, а не какое-то оправдание личного атеизма кем-то сторонним. Что касается моей “морали”, то она исходит не из мифического “абсолютного понятия”, подогнанного людьми же под политическую конъюнктуру того времени, а из реально существующего общественного договора. Это своего рода торг: мир взамен на относительный комфорт. Мне не нужна даже моральная основа – у меня есть устраивающий меня общественный договор, которому мы следуем, пока кто-то его не осмелится нарушить. Какая тут мораль? Одна торговля.

  2. И именно атеистический скепсис к морали – то, что удерживает атеистов от легкомысленного поворачивания голой спиной к гипотетическому врагу. Как говорится: “Когда все люди вооружены – все становятся вежливыми”. А когда у кого-то оружие, а у кого-то вера – то тот, кто при одной лишь вере, скоро встретится со своим богом в забвении. В случае, если все во всеоружии, то нет нужды в “моральке от веры”, что мы видим по секуляризации общества, проходящей вполне без эксцессов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button