Актуальне

Порнографія дегуманізує людину

Згідно з новим звітом (PDF) некомерційної дитячої правозахисної групи Common Sense Media, 73 відсотки американських підлітків у віці сімнадцяти років або молодше переглядали порнографію в інтернеті. П’ятдесят чотири відсотки тих, кому тринадцять років або молодше, бачили порно в інтернеті. В середньому вони вперше споживали порнографію, коли їм було дванадцять років. Майже третина всіх підлітків повідомили, що вони піддавалися впливу порнографії протягом шкільного дня.

Більшість тих, хто переглядав порнографію, також зазначили, що вони стикалися з агресивними та/або насильницькими формами порнографії; 52 відсотки бачили зображення зґвалтування, удушення або страждання людини.

Я часто попереджав про «чуму порнографії» (PDF), що охопила нашу націю, і про шкоду, яку вона завдає тим, хто її дивиться. Співачка Біллі Айліш є одним з прикладів: вона каже, що порно «зруйнувало її мозок» після того, як вона почала дивитися графічні онлайн-фільми, коли ще навчалася в початковій школі. Вона додала, що досі страждає від нічних жахів і сонного паралічу в результаті перегляду деяких порнофільмів.

На її історію відреагував Бред Зальцман, засновник нью-йоркського Центру сексуальної залежності: «Батьки не звертають уваги на це, але порно може вплинути на їхніх дітей на все життя. Це повністю змінює їхнє сприйняття того, як повинна виглядати нормальна сексуальність, і змінює їхнє уявлення про те, як вони повинні взаємодіяти».

«Вони можуть почати бачити в інших людях сексуальні об’єкти, а не людей».

Ось про що я хочу сказати сьогодні.

Фактор, який я не врахував

Трагічним фактом є те, що наша секуляризована постмодерна культура десакралізувала життя від зачаття до смерті. Колись загальноприйнятою була думка, що діти в лоні матері є дарами Божими, які потрібно берегти; тепер же вони розглядаються як незручний обтяжливий тягар, якого потрібно якомога легше позбутися. Колись людей похилого віку і немічних цінували нарівні з рештою людства; тепер їх евтаназія застосовується більш широко й ефективно, ніж будь-коли.

Колись сексуальність розглядалася як частина Божого задуму для носіїв Його образу (Буття 1:27); зараз же прихильники ЛГБТК роблять все можливе, щоб нормалізувати свою ідеологію серед дітей. Федеральний уряд, вчителі, адміністратори і шкільні медсестри закликають прийняти ЛГБТК-програму і схвалити трансгендерну ідентичність.

У цьому світлі не дивно, що постійно поширюється чума порнографії. Коли культура відмовляється від біблійної моралі та об’єктивної етики, толерантність стає фактичним правилом дня. Як проникливо показав Д. А. Карсон у своїй книзі «Нетерпимість толерантності», «толерантність» раніше означала, що ми дозволяли людям помилятися. Тепер це означає, що немає такого поняття, як «неправильно», включно з порнографією.

Але є ще один вимір цієї історії, про який я не думав, поки не почав писати цю статтю.

З усіх наших моральних вад, порнографія особливо дегуманізує людину. Вона перетворює людей на картинки, на тіла для використання. І чим більш поширеним і потужним це стає, тим легше ті, хто постраждав від порнографії, переносять цю десакралізацію людини на всі інші аспекти людського досвіду, від народження до смерті.

У культурі, де люди є засобом для досягнення наших цілей, ми не повинні дивуватися зростанню брехні, крадіжок майна та насильницьких злочинів. Ми також не повинні дивуватися, коли«епідемія самотності» поширюється по нашій землі. Порнографія вчить мільйони американців, починаючи з дітей, що люди − це товар, і не більше.

Мужність Майкла Гарсона

Добра новина полягає в тому, що Добра Новина Євангелія дає сенс життя, який не можна знайти більше ніде.

Майкл Герсон є прикладом.

Я мав честь знати пана Герсона, колишнього головного спічрайтера Президента Джорджа Буша і відомого оглядача Washington Post, який помер у листопаді минулого року у віці п’ятдесяти восьми років. Він був головним доповідачем на заході в Баптистському університеті Далласа, в якому я брав участь п’ять років тому; ми провели більшу частину вечора разом.

Він видався мені людиною з чудовим гумором, чарівністю й особистою теплотою. Жодного разу він не сказав мені, що його фізичне здоров’я було підірване протягом багатьох років. За словами його доброго друга Пітера Венера, Герсон боровся з депресією з двадцяти років і переніс серцевий напад у 2004 році у віці сорока років. У 2013 році у нього розвинувся рак нирок і він страждав від виснажливого болю в ногах, який, ймовірно, був наслідком хірургічного пошкодження нерва. Рак нирки поширився на легені, у нього розвинулася хвороба Паркінсона та метастатичний рак надниркових залоз, а потім метастатичний рак кісток у кількох місцях.

Ви б ніколи не дізналися, якого болю він зазнав. Як пояснює Венер, Герсон був вдячний «за життя, яке він зміг прожити, і за людей, які любили його і змогли пройти його шлях разом з ним. Йому було боляче, але він був у мирі».

Читайте також:

Що було джерелом такої мужності? Венер пояснює: «Погляди Майка відображали те, що він називав «християнською антропологією» − віру в невід’ємні права і гідність кожного людського життя. Це привело його до солідарності зі слабкими й стражденними, знедоленими, тими, хто живе в тіні життя. Його віра була місткою і щедрою; вона створила в ньому глибоку прихильність до справедливості і загального блага».

Майкл Герсон знав, що його життя, незалежно від його страждань і випробувань, має вічну і неоціненну цінність.  Так само як і кожна людина на нашій планеті. В тому числі й ви.

Автор: Джим Денісон

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Джерело
christianheadlines.com

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button