Для життя

ВІЙНИ – ЯСКРАВА ОЗНАКА ОСТАННЬОГО ЧАСУ

«І коли другу печатку розкрив, я другу тварину почув, що сказала «Підійди!». І вийшов кінь другий – червоний. А тому, хто на ньому сидів, було дано взяти мир із землі та щоб убивали один одного. І меч великий був даний йому» (Об. 6:3-4).

Останні новини про світові події навряд чи приносять комусь задоволення. Засоби масової інформації зараз постійно говорять про початок Третьої світової війни. І вона фактично вже розпочалася. Антитерористична коаліція об’єднує переважну більшість країн світу, але як боротися з біологічними атаками, як протистояти ворогу, про якого ти майже нічого не знаєш?

Ісус Христос передрік події, свідками яких ми стали, ще дві тисячі років тому. Його Слова, зокрема, записані в Євангелії від Матвія: «Ви ж про війни почуєте, і про воєнні чутки, – глядіть, не лякайтеся, бо статись належить тому… Бо повстане народ на народ, і царство на царство, і голод, мор та землетруси настануть місцями» (Мт. 24:6). Результатом цих жахливих подій стане те, що «люди будуть мертвіти від страху й чекання того, що йде на весь світ, бо сили небесні порушаться» (Лк. 21:26). Чи не щось подібне ми спостерігаємо сьогодні?

Розповідають, що після трагедії в Нью-Йорку на кільканадцять відсотків зросла потреба в антибіотиках та інших ліках по всій країні. Чому? – Люди замертвіли від страху. Вони бояться літати в літаках, виходити на вулицю, навіть отримувати листи, прочувши про сибірську виразку, яку надсилають поштою. Мільярди доларів було виділено з бюджету, щоб якось запобігти біді. А Ісус Христос говорить, що «статись належить тому». Спаситель попереджує, що війни і розруха – це невід’ємна ознака останнього часу.

«Чому, – запитують цікаві, – хіба неможливо щось змінити?» Керівництва світових держав шукають ради, влаштовують саміти, засідають за круглими столами, йдуть на компроміси. А вибухи лунають все виразніше, і війни так і не вщухають.

Хоч як прикро це визнавати, але світові події є очевидним і закономірним наслідком нашого гріховного стану. Прочитаймо, що з цього приводу говорить Біблія. «Звідки війни та свари між вами? – запитує апостол Яків. – Чи не звідси, від ваших пожадливостей, які в ваших членах воюють?» (Як. 4:1). Розумієте? Війни починаються в наших серцях. Так, саме там. Ісус Христос сказав: «Що ж виходить із уст, те походить із серця, – і воно опоганює людину. Бо з серця виходять лихі думки, душогубства, перелюби, розпуста, крадежі, неправдиві засвідчення, богозневаги» (Мт. 15:18, 19). І тут йдеться не тільки про таких злочинців, як Гітлер чи Осама бен Ладен, Гіркін. Слова Христа стосуються кожного із нас. Той з нас, хто ненавидить свого ближнього, в очах Божих підпадає під категорію душогуба. У Першому посланні Івана 3:15 написано: «Кожен, хто ненавидить брата свого, той душогуб».

А тепер озирнімося довкола, подивімося на наші сім’ї і з’ясуймо, чи панує в них мир. Шановні жінки старшого покоління, чи живете ви в мирі зі своїми невістками? Невістки, а які ваші відносини зі свекрухами? Чоловіки, чи все у вас гаразд у стосунках із дружинами? Батьки, які взаємини ви маєте з дітьми? Чи можете знайти з ними спільну мову? Шановні друзі, дозвольте вас запитати, чи вітаєтеся ви зі своїми сусідами? Чи відвідуєте своїх родичів? Якщо на більшість запитань вам складно дати відповідь, знайте, що, згідно біблійного погляду, ви перебуваєте у стані війни і вам слід шукати миру.

Війна на сході нашої країни, – жахлива реальність, щодо якої декілька років тому ніхто навіть не допускав думки. На превеликий жаль, подібні ситуації погіршуються і у світовому масштабі. У Другому посланні Тимофія 3:1 написано, що «останніми днями настануть тяжкі часи», тому що «будуть бо люди тоді самолюбні, грошолюбні, зарозумілі, горді, богозневажники, батькам неслухняні, …нелюбовні, запеклі, жорстокі…». Я б хотів привернути вашу увагу до цієї цитати. Війни існують тому, що люди стають дедалі гіршими. Сучасну мораль диктують бойовики, фільми жахів та еротика. Коли на Манхеттені запалали хмарочоси, хтось зауважив, що ця картина була схожою на жахливий бойовик. Люди на власній шкірі відчули весь жах видовища, яке вони нещодавно залюбки бачили на телеекрані у нічному бойовику. Виявляється, що вибухи, вогонь та жахлива смерть тисячі людей – це лихо. Для чого ж тоді такими недобрими видовищами отруювати душі нашого покоління? Для чого пропагувати насильство? Так, так, саме пропагувати. Зайдіть у будь-який іграшковий магазин, і, я не перебільшую – третину іграшок складатимуть зброя та монстри. Погляньте, у які комп’ютерні ігри бавляться ваші діти – понад п’ятдесят відсотків складають бійки. Не виключено, що жахливі сценарії сьогодення терористи запозичили з якогось бойовика; хтозна, чи терористичний акт в Парижі чи Анкарі не є втіленням у життя епізоду з якогось фільму жахів.

Біблія говорить, що останнього часу люди будуть «винахідниками зла», і, щоб переконатися у цьому сьогодні, далеко не потрібно йти. Досить розгорнути вечірню газету або увімкнути телевізор. Друзі мої, Бог не винний у тому, що ми ненавидимо один одного, Бог послав Сина Свого Однородженого, щоби примирити людей із собою, щоб послати в їхні душі спокій. Але люди розп’яли Божого Сина і продовжують нищити один одного. У Посланні до римлян 3:15 написано: «Швидкі їхні ноги, щоб кров проливати, руїна та злидні на їхніх дорогах, а дороги миру вони не пізнали! Нема страху Божого перед очима їхніми». Як влучно сказано! Незважаючи на роботу Ліги Націй, ООН та ОБСЄ, після Другої світової війни на землі відбулося понад сто війн, революцій та воєнних конфліктів, у яких були залучені не країни третього світу, а провідні світові держави. І все це тому, що ми «не знаємо дороги миру».

Ми не досягнемо миру, якщо будемо у ворожнечі з Творцем. Світова історія довела це ясно і вагомо.
Фахівці стверджують, що за останніх 5 550 років існування людства у світі відбулося 14 513 воєн, у яких загинуло понад 364 млн. чоловік. Прикрим є той факт, що у цьому велетенському відрізку часу було всього лише понад 300 років миру, а решту часу тривала війна.

І у цьому аспекті війни звучать як Боже покарання за жорстокість і свавілля людства. «Для безбожних спокою немає», – говорить Господь через пророка Ісаю (Іс. 48:22). Навіть тоді, коли за допомогою велетенських зусиль люди досягають миру, він триває недовго. «Бо коли говоритимуть: „Мир і безпечність”, тоді несподівано прийде загибель на них» (1 Сол. 5.3).

Але разом з тим милостивий Бог воліє врятувати людство. Неодноразово зі сторінок Святої Книги лунає Божий голос, який закликає людину навернутися до Нього. У Другій книзі Хронік 7:14 читаємо: «І коли покоряться люди Мої, що ними кличеться Ім’я Моє, і помоляться, і будуть шукати Імені Мого, повернуть зо злих своїх доріг, то Я вислухаю з небес і прощу їхній гріх, та й вилікую їхню землю». Друже, ти особисто можеш випробувати справедливість Божих слів, коли в молитві покаяння схилишся перед Ним. І тоді мир Божий запанує у твоєму серці, виллється на твоїх ближніх і твою родину. Мир Божий змінить твій світогляд, і ти здивуєшся, що зможеш полюбити свого ворога і навчишся прощати.

Безумовно, хід історії мусить звершуватись так, як у пророцтві сказав Христос. На превеликий жаль, до Другого приходу Ісуса світ не зможе набути справжнього миру. Але окремі люди, зокрема ви, шановні читачі, можете його набути. Тоді, коли ви підкоритеся Ісусові Христу, як своєму Господеві та Спасителю, «Бог… вас наповнить усякою радістю й миром у вірі, щоб ви збагатились надією, силою Духа Святого!» (Рим. 15:13).
Тож нехай Господь допоможе Вам прийняти правильне рішення.

Олександр Чмут

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button