Економіка

Український бізнес втратив 13 млрд дол. внаслідок вторгнення Росії

Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії збитки українського бізнесу оцінюються в 13 мільярдів доларів. Про це свідчать дані експертів проєкту «Росія заплатить» при Київській школі економіки.

Джерело: kse.ua

Аналітики повідомляють, що після 24 лютого щонайменше 109 великих та середніх підприємств України зазнали прямих збитків.

Водночас $13 млрд – це загальна сума прямих збитків, з яких $9 млрд – частка збитків великих та середніх підприємств. А $33,1 млрд – це загальні непрямі втрати.

Для відновлення підприємства буде необхідно $24,9 млрд, зазначають в Київській школі економіки.

За словами керівника проєкту «Росія заплатить» та старшого економіста Центру економічної стратегії Дмитра Горюнова, зруйновані й пошкоджені підприємства переважно в шести областях – «Київській та Донецькій (по 17% від загальної кількості), Запорізькій (14%), Харківській (13%), Луганській (10%) та Миколаївській (8%)».

Прямих збитків від збройної агресії Росії у 2022 році з найбільших підприємств за розмірами активів зазнали Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча, Азовсталь, Нібулон, Мотор Січ.

Експерти проєкту зазначили, що з-поміж великих та середніх зруйновано повністю 19 приватних та державних підприємств (17%). Частково пошкоджені 90 підприємств (83%).

Також стало відомо, що останніми у 2022 році з-поміж зафіксованих пошкоджених великих підприємств зазнали руйнувань АТ «Мотор Січ» (ракетний удар у жовтні), а також «Укрхімтрансаміак», ПрАТ «Глини Донбасу», «Конті» та «Нібулон».

Більше читайте на сайті KSE (Kyiv School of Economics).

Український бізнес втратив 13 млрд дол. внаслідок вторгнення Росії
Найбільші пошкоджені підприємства станом на грудень 2022. * зруйновано. ** станом на початок 2022 року

Нагадаємо, що внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ економіці України завдано понад $700 млрд збитків. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button