Україна

Виїзд за кордон для дитини до 16 років можна оформити у застосунку «Дія» – законопроєкт

8 липня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт № 6146, згідно з яким дозвіл на виїзд за кордон дитині до 16 років можна оформити у застосунку «Дія».

Джерело: sobor.com.ua з посиланням на life.pravda.com.ua

У пояснювальній записці йдеться, що для мінімізації незручностей та пришвидшення є можливість надати згоди батьків в електронній формі.

Відтепер відповідний законопроєкт передбачає кожному із батьків надати тимчасовий виїзд неповнолітнього/ої за кордон через «Дію». Це відбуватиметься у супроводі другого з батьків.

Раніше для оформлення виїзду дитини до 16 років за кордон з одним із батьків, другому необхідно було отримати засвідчену письмову згоду у нотаріусі. Однак інколи це призводило до порушення прав дитини.

Зокрема, один із батьків не завжди встигав оперативно передати іншому згоду на виїзд дитини, адже перебуває за кордоном чи під окупацією.

Буває і таке, коли один з батьків припиняє спілкування з дитиною та другим з батьків, тому від нього неможливо отримати відповідну згоду.

За словами авторів документу, найбільш ганебні й цинічні випадки зневаження прав дитини трапляються, коли один із батьків просить грошову компенсацію для оформлення ним згоди.

Нагадаємо, що старійшина Київської єврейської месіанської громади Ярослава Вілько розповіла, як українським біженцям зрозуміти волю Божу. Передусім вона говорила про людей, які не планують повертатися в Україну взагалі або планують максимально довго залишатися в Європі. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button