Світ

У Великобританії Палата лордів відхилила законопроєкт про евтаназію

У п’ятницю, 22 жовтня, Палата лордів за ініціативи баронеси Моллі Мічер мала голосувати за законопроєкт про допомогу в самогубстві. Закон містить в собі дозвіл на евтаназію для тих, кому залишилося жити менше, ніж пів року, тобто, за словами лікарів, для хронічно хворих дорослих, але тільки з угоди двох лікарів та Верховного суду.

Джерело: rodyna.org.ua

«Після семигодинних дебатів автори закону про легалізацію допомоги в самогубстві в Англії та Уельсі вирішили не ставити документ на голосування», – повідомило Католицьке агентство новин. Верхня палата британського парламенту розкритикувала цей законопроєкт, оскільки в ньому не містяться необхідні гарантії для забезпечення справедливості такої процедури. Духовний очільник церкви у Великій Британії Кентенбері наголосив на помилковості медичних рішень, а також заявив, що законопроєкт не служить «гідності та співчуттю». Інші члени парламенту були стурбовані тим, що прийняття запропонованого закону призведе до ситуації, в якій хворі люди будуть під постійним тиском та шантажем з боку рідних та близьких, що призведе до рішення покінчити з життям. «Я боюся, що ця країна стане суспільством, яке позбавиться від своїх старих, хворих та інвалідів, тому вони боятимуться бути тягарем для своїх близьких, – сказав лорд Каррі під час обговорення. Загалом понад 60 лордів скептично поставилися до законопроекту. Їхні виступи показали, що законопроєкт не підтримали в палаті.

Баронеса Ілора Фінлей висловила свою думку відносно законопроєкту про евтаназію:

«Закон несе приховані небезпечні критерії відповідності та потенційно відкриває двері до ще більшої лібералізації. Політики повинні зосередитися на розвитку системи охорони здоров’я, яка полегшить страждання вмираючих пацієнтів. Результат п’ятничних дебатів є успіхом для політиків, які виступали проти закону про евтаназію».

Читайте також:

«Чудовий результат, що сьогодні акт не допустили до голосування. Малоймовірно, що він піде в парламент і буде прийнятий, враховуючи, що він не підтримується урядом», − прокоментувала речниця асоціації Право на життя Великобританії.

1700 лікарів написали листа міністру охорони здоров’я, в якому вказали, що не будуть проводити евтаназію, навіть якщо реформа буде ухвалена владою, повідомляє CNA.

На думку пролайф, зняття проєкту з обговорення та голосування Палати лордів означає, що він має мало шансів стати законним.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!