Топ

Сила твоєї молитви

Ми не господарі своєї долі – це твердження правильне стосовно і окремої людини, і нації в цілому. Чи можемо похвалитися, що керуємо нашою долею, коли десятки тисяч людей раптово вражає вірус? Чи можуть політики взяти на себе сміливість стверджувати, що якійсь країні – при всій силі її військової потуги, великому багатстві і міжнародних зв’язках – дана влада управляти долями світу, адже історія свідчить про Божий промисел у житті кожного народу?

Ми потрапили у вир історії, управляти якою не можемо. І є лише одна сила, яка може змінити її хід, – це сила молитви богобоязливої і люблячої Бога людини.

Але сьогодні люди сприймають молитву як звичайну формальність. У нас немає інших уявлень про те, як взаємодіяти з Богом, окрім як через відомі і шановані традиції. Але чи просунемось на цій дорозі, якщо не обновимо своїх молитовних зусиль?

Тисячі людей моляться лише у дні випробувань, небезпеки і невпевненості у завтрашньому дні. Христос навчав своїх учнів молитися постійно. Молитви Ісуса були настільки гарячими і цілеспрямованими, що учні просили Його: «Господи! Навчи нас молитися…» (Лк. 11:1).

Біблія – від початку до кінця – написана людьми, чиї молитви були почуті, тими, хто своїми молитвами змінював хід історії, тими, хто гаряче молився і кому Бог відповідав. Поки Авраам молився, Бог не знищив Содома, де жив племінник Авраама Лот.

Єзекія молився, коли його місто оточували армії ассирійців під керівництвом Сеннахеріба. Але за молитвою царя вся армія Сеннахеріба була знищена і народ – на ціле покоління – врятувався від поразки.

Ілля молився – і Бог спричинив вогонь із неба, який пожер жертву на вівтарі, зведеному пророком у присутності ворогів Божих. Ілля молився – і син жінки-сунамнітянки воскрес із мертвих. Ісус молився біля гробу Лазаря – і той, який помер чотири дні назад, вийшов із нього. Розбійник на хресті молився – і Ісус пообіцяв, що той буде з Ним у раю. Павло молився – і церкви виникали по всій Малій Азії та Європі. Петро молився – і Тавіта воскресла для життя, щоби ще упродовж років служити Господу Ісусу.

Джон Уеслі молився – і пробудження прийшло в Англію, сотні людей долучилися до церкви. Час від часу історія змінювала своє русло за молитвою людей, і це може статися знову, якщо люди схилять коліна в молитві віри.

Як буде чудово, коли мільйони християн здійснять своє право на молитву! Адже Ісус Христос помер, щоб ця спільність і цей зв’язок з Богом став реальністю. Він говорив про те, як радіють небеса, коли кається одна грішна людина, коли її вуста промовляють просту молитву: «Боже, будь милостивий до мене, грішника».

Коли учні попросили Ісуса: «Господи! Навчи нас молитися», Спаситель дав їм зразок молитви, яка названа Молитвою Господньою. Він продовжував далі навчати учнів, ми дізнаємося про це з багатьох текстів Нового Завіту: Він жив так, як навчав, усе Його життя було уроком невпинної молитви. Ісус проповідував усього три роки, але ніколи не молився з поспіхом, Його молитва часто тривала годинами.

А ми, на противагу, молимося швидко і недбало: у поспіху промовляємо вранці уривки завчених фраз і прощаємося з Богом – до кількох заключних прохань у кінці дня. Але не такої молитви навчав Ісус. Сам він молився довго і багато. Записано, що Він проводив ночі в молитві. Як же мало у нас постійності і наполегливості, мольби!

Більше про те що таке молитва:

Біблія каже: «Безперестанку моліться» (1 Сол.5:17). Ці слова мають стати лозунгом для кожного послідовника Ісуса Христа. Не припиняйте молитви, не зважаючи на безнадійність обставин, які навколо нас. Якось мені написала одна жінка, яка десять років молилася за навернення свого чоловіка, але той ставав усе жорстокішим. Я порадив їй не залишати молитви. Через якийсь час вона повідомила, що на одинадцятому році її молитви чоловік пережив чудесне і благодатне навернення. А якби вона обмежилася десятьма роками молитви?

Наш Господь часто молився наодинці, відмежовуючи себе від земної суєти. Знайдіть кімнату чи куток у своєму домі, де б ви могли постійно зустрічатися з Богом сам на сам. Це тихе усамітнене місце, де ви будете хвалити Бога, може стати для вас великим благословенням.

Читаючи про молитовне життя Ісуса, ми помічаємо, наскільки серйозною справою для Нього була молитва. У Новому Завіті описано, що відбувалося під час молитви у Гетсиманському саду: «А як був у смертельній тривозі, ще пильніш Він молився. І піт Його став, немов каплі крови, що спливали на землю» (Лк. 22:44).

А наша молитва дуже часто зводиться до незначних прохань, вправ у риториці, повторювання молитов інших людей, і ми майже ніколи не закликаємо Бога всім єством. Коли починаємо молитися, часто наші думки дуже хаотичні. Говоримо Йому слова, наші ж думки далеко від Нього. Але уявіть, що ви розмовляєте з важливою для вас людиною, чи ви дозволите своїм думкам відволіктися, хоча б на мить? Так, ви будете відслідковувати кожне слово, яке промовляєте. Чи можна менше шанувати Царя царів?

Ісус учив заступатися за людей. Його настанови і приклад вражаючі! Він закликав молитися за тих, хто нас ображає, і гонить (див. Мт.5:44). Нам потрібно просити за ворогів, молячи Бога про прощення і покаяння.

Перше заступництво Ісуса на хресті було за Його катів, які тільки-що великими цвяхами прибивали Його руки і ноги до дерева: «Отче, відпусти їм, бо не знають, що чинять вони» (Лк.23:34). А чи ви коли молилися за ворогів?

В Біблії сказано, що потрібно молитися за навернення грішників. Багато церков щорічно приймають відоме число новонавернених лише завдяки молитві. І якщо серед ваших знайомих є хтось, хто має потребу в спасінні, почніть молитися за цю людину. Ви здивуєтеся, побачивши плід Божої дії!

А ще Христос вчить нас вірити в те, що справжня молитва буде почутою. Можна ставити ці Його слова під сумнів, відкидати чи сміятися над ними, але Христос обіцяв: «І все, чого ви в молитві попросите з вірою, то одержите» (Мт.21:22). В це потрібно повірити. У нашого Отця є все, і Він готовий турбуватися про кожну вашу потребу.

Бог здатний захистити вас від будь-якої небезпеки. Для Нього немає нічого неможливого. Немає такої проблеми, яка би була не під силу люблячому Богові. Майбутнє – навіть якщо воно не визначене, і ви його боїтеся – Йому відкрите. Зверніться до Нього, і скажіть вслід за Йовом: «А Він знає дорогу, яка при мені, хай би випробував Він мене, мов те золото, вийду» (Йов.23:10).

Не підіймайте свою волю над Божою волею. Не наполягайте на своєму. Не диктуйте Йому свої умови. Краще прийміть важкий урок молитви, згадайте, як молився безгрішний Син Божий: «… благаючи: Отче, як волієш, пронеси мимо Мене цю чашу! Та проте не Моя, а Твоя нехай станеться воля» (Лк.22:42).

Без молитви покаяння неможливо пізнати Ісуса Христа. Писання каже, що Ісус Христос – єдиний посередник між Богом і людиною. Помоліться молитвою в ім’я Христа і пізнаєте Його. Моліться ж у відповідності з волею Божою.

Якщо ви не знаєте з чого почати, помоліться так: «Боже, будь милостивий до мене, грішного». Попросіть у Бога прощення за всі ваші гріхи, попросіть Його змінити ваше життя і створити з вас нову людину. Він може зробити це прямо зараз – у відповідь на молитву.

Біллі Грем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button