СвітХристиянські новини

Троє вірусологів отримали нобелівську премію в галузі фізіології та медицини

Лауреатами Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини стали американські вірусологи Гарві Олтер, Чарльз Райс і британець Майкл Говтен − за відкриття вірусу гепатиту С. Ці дослідники внесли вирішальний внесок у боротьбу з гепатитом, переданим через кров, серйозною глобальною проблемою охорони здоров’я, що викликає цироз і рак печінки у людей в усьому світі.
Повідомляють lb.ua та nv.ua.
Як повідомляє Нобелівський комітет, переможця було оголошено під час онлайн-конференції 5 жовтня.
Відкриття вірусів гепатиту А і В було важливим кроком уперед, але більшість випадків захворювання, що передавалися через кров, залишалися непоясненими. Відкриття вірусу гепатиту С виявило причину випадків хронічного гепатиту, дозволило зробити аналізи крові на наявність вірусу, а також розробити нові противірусні препарати.
Відкриття лауреатами Нобелівської премії вірусу гепатиту С − знакове досягнення у безперервній боротьбі з вірусними захворюваннями. Завдяки їхньому відкриттю тепер доступні високочутливі аналізи крові на вірус, які по суті усунули гепатит після переливання крові в багатьох частинах світу, значно поліпшивши глобальне здоров’я.

Премію в галузі фізіології та медицини присуджує Королівський Каролінський медико-хірургічний інститут Стокгольма. В його Нобелівську асамблею входять 50 осіб. Нобелівська премія з медицини вручалася вже 110 разів.
Розмір Нобелівської премії у 2020 році збільшено з 9 до 10 мільйонів шведських крон (у перерахунку близько 956 тисяч євро).
Цього року традиційна церемонія вручення нагород змінила формат через пандемію захворювання на COVID-19. Зазвичай нагородження відбувалося у Стокгольмі й Осло в день смерті Альфреда Нобеля 10 грудня.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!