Світ

350 англійських церков можуть закритися до 2026

Благодійна організація, що піклується про церкви, які були змушені залишатися закритими через реакцію уряду на COVID-19, говорить про загрозу їх закриття через часткову втрату фінансування за допомогою десятини та пожертвувань. На основі звіту, опублікованого церковними уповноваженими у липні, їх кількість оцінюється між 131 і 368.

Джерело: christianpost.com

У звіті частково йдеться про суттєве стратегічне занепокоєння Церкви через негативний вплив пандемії на інфраструктуру, і те, що якщо багато церков не відкриються або не зможуть стабільно працювати, то рано чи пізно може знадобитися більше закриттів.

Ця цифра була отримана завдяки опитуванню в єпархіях, де очікували розпочати закриття протягом наступних двох-п’яти років.

За середньою оцінкою, в Англії 16 000 церков. Це суттєве зниження їхньої кількості в порівнянні з 18 666 у 1941 році. Тенденція до зниження пояснюється «сильним культурним відступом від англіканської віри» і меншою кількістю людей, які відвідують богослужіння. Також це показник секуляризації населення та християн.

Протягом 1990-х років цифра закриття церков залишалася незмінною, і складала від 20 до 25 на рік. Це ставалося через те, що сільські громади вважалися замалими або не мали змоги утримувати церкву.

У звіті також йдеться, що між 1969 та 2021 роками було закрито 2013 церков. Це було зроблено за допомогою продажу, або перетворення на житло, магазини, офіси чи громадські центри. Понад 500 з цих церков було зруйновано.

Торік 42 єпархіальних єпископів були звинувачені у розкішному способі життя, який фінансувався деномінацією, у той час як сільські церкви і їхні прихожани мали труднощі.

Ланцюжок закриття церков торкнулися усіх конфесій Англії. За даними Інституту Гейтстоун, з 2001 по 2017 роки близько 500 церков у Лондоні були закриті та перетворені на приватні будинки.

Статистика Інституту соціальних досліджень показала зниження проценту британців-англіканців з 21 % до 17 % населення між 2012 та 2014 роками, що становить 1,7 мільйона осіб. За даними британських опитувань, серед тих, хто в Англії та Уельсі визнав себе релігійно не пов’язаними, переважали християни.

Благодійний фонд збереження церков додав, що закриття місця поклоніння не повинно бути швидким або легким. Люди з відповідним досвідом мають робити відповідальну та розумну оцінку, а також потрібна можливість для всієї спільноти висловити свої погляди.

Читайте також:

У відповідь на занепокоєння церковні уповноважені додали, що для церковної спільноти закриття церкви та її повторне використання часто розцінюється як провал. Це є частково причиною того, що більшість − не закриваються. Закриття може бути травматичним для громади, але мовою державної політики це є перехід, а не смерть.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button