Home»Актуальне»Вдячність як спосіб життя

Вдячність як спосіб життя

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

У нашому календарі свята Дня подяки немає. Ми відзначаємо національні, міжнародні, професійні, релігійні свята і багато інших, але зовсім забули про одну з найважливіших складових життя – про вдячність.

Сам Бог повелів відзначати ті чи інші події як свята, щоб люди могли зайвий раз згадувати про щось з вдячним серцем. Так, може, варто хоч би раз на рік присвячувати цілий день тому, щоб згадати: за що у своєму житті в цьому і в минулому році зокрема ти вдячний Богові і людям?

Канада і США, наприклад, з давніх часів відзначають День Подяки як національне свято, що не поступається за значущістю таким подіям, як Різдво чи Новий рік. До Дня Подяки серйозно готуються як в усій країні, так і в кожній сім’ї: на вулицях влаштовують паради, а в сім’ях за святковим столом, уставленим традиційними пригощаннями, збираються всі покоління, забуваються образи і згадується краще, що сталося за рік. Основною метою цього свята є дякування Богові за все, що Він дав. І подібне не випадкове, бо сам День Подяки має духовний сенс і бере свій початок в юдейському Святі Жнив. Бог колись повелів Своєму народу – Ізраїлю – відзначати під кінець осені свято Жнив на знак вдячності за урожай і за піклування Господа про ізраїльський народ.

От що з приводу описаних вище подій каже Біблія: «Додержуйся і свята жнив перших плодів праці твоєї, які ти сіяв на полі, і свята збирання плодів наприкінці року, коли збереш з поля працю твою» (Вих. 23:16).

Традиція відзначати Свято Жнив існує і в церквах. Християни дякують Богові не лише за урожай, але і за все, що дано рукою Господньою. За саме життя, за можливість працювати, бачити, ходити, чути, любити, вірити. За друзів і за ворогів, які «шліфують» наш характер, привчаючи до терпіння і прощення. За батьків, подружжя, дітей і онуків і за багато, багато що інше.

Французький лексикограф і поет П’єр Буаст одного разу сказав: «Образи записуйте на піску, а благодіяння висікайте на мармурі». Дійсно, вдячне серце – це велике благословення як для самої людини, так і для її оточення. Вдячні люди бачать благо в усьому, тому і дякують. Як сказав Бомарше: «У кого добре серце, того вдячність не обтяжує». А невдячні навіть добра не помічають.

Коли ми виражаємо комусь свою вдячність, то тим самим кажемо людині, що потребували її. Це свого роду акт упокорювання, бо горда людина ніколи не зізнається у своїй залежності від когось. Тому вдячна душа здатна розтопити найчерствіше серце, а невдячна – відштовхнути від себе будь-кого.

Бог повеліває кожному з нас: «За все дякуйте: бо така щодо вас воля Божа у Христі Ісусі» (1Сол. 5:18). Невдячні ж люди в Біблії названі божевільними: «А оскільки вони, пізнавши Бога, не прославили Його як Бога і не подякували, а заметушилися в своїх мудруваннях, і затьмарилося нерозумне їхнє серце; називаючи себе мудрими, збожеволіли»  (Рим. 1:21,22).

Дуже важливо прославляти Бога за все, дякувати Йому, а також помічати добро, зроблене для вас іншими, і виражати їм свою вдячність. І, звичайно, робити це потрібно не лише в День подяки, але постійно.

Нехай вдячність стане невіддільною частиною вашої суті, характеру, душі. І нехай завжди ваше життя буде наповнене тим, за що так хочеться дякувати.

Олена Рич

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Новий сервіс онлайн-переказів на картки ПриватБанку з платіжної картки VISA будь-якого банку світу. Тепер можна миттєво перерахувати гроші з картки закордонного банку на картку ПриватБанку через веб- або мобільну версію Приват24. При цьому для надіслання переказів не обов’язково бути клієнтом ПриватБанку або реєструватися в Приват24.

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

Попередня Стаття

Einesaps Team оновили свої додатки

Наступна Стаття

Більшість біологів вважають, що життя починається з моменту зачаття

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *