Здоров'я

Вакцинація, факти, запитання і припущення – Павло Сільковський

Коли ти, наприклад, інженер і тебе навчили, що є певні правила конструювання моста чи будинку, а потім тобі кажуть: «Барахло це все! Цим можна знехтувати, це винести за дужки, а на це не звертати увагу. Конструюй так і так!». То ти боїшся. Бо у твоєму розумінні це неправильно. Бо тобі це схоже на авантюру. Бо правила, які ти засвоїв раніше, вчать робити не так.

Ми знаємо, що вакцинація ефективна проти тих інфекцій, до яких утворюється стійкий імунітет. Якщо припустити, що імунітет проти Ковіду нестійкий, то немає сенсу вакцинуватися взагалі. А якщо стійкий, то для чого вакцинувати перехворілих?

Ми досі чуємо, що дослідження не показують, чи достатньо стійкий імунітет після хвороби. Бо малий час спостережень. Вакцинація ж розпочалася кілька місяців тому. Але вже є дослідники, які стверджують, що після вакцинації імунітет стійкий. У той самий час, коли нас вчили, що жодна вакцина не створює потужнішої імунної відповіді, ніж перенесене захворювання.

Я не знаю хвороби, після якої ти перехворів і маєш імунітет на трошки, але якщо від неї зробиш вакцину − то вже на довго. При цьому все більше країн заявляють, що якщо ти отримав вакцину, то тобі і подорожі, і без карантину, і без тестів. А якщо перехворів − то дзуськи!

І це не про антивакцинаторство. Це про підходи до вакцинації. Коли раніше тебе вчили, що імунобіологічні препарати − це дуже серйозно і має бути вкрай обережний підхід. А тепер ящики з вакциною розвантажують в протичумних костюмах, але перевозять звичайними бусами.

Хворіти погано, і краще не хворіти. Але це якщо ти маєш вибір. А якщо твій вибір − вакцина попри все? Якщо ніби добровільно, а по факту − прихований примус? То це робить честь і авторитет вакцинації?

Читайте також:

В результаті виникає підозра, що нас просто намахують. Бо все те, чому тебе вчили вчора і що вчора було таке важливе, сьогодні уже ні, мовляв, те вчорашнє неправильне. Правильне сьогоднішнє. Але логічних обґрунтувань немає. І чому тоді дивуватися, що в медиків є недовіра? А чому інженери мають вірити, що ямковий ремонт асфальту − це краще, ніж капітальний?

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Павло Сільковський

Працює дитячим лікарем-анестезіологом відділення анестезіології та інтенсивної терапії в Рівненській обласній дитячій лікарні. Керує інформаційним відділом Рівненської обласної дитячої лікарні. Виконує медичну волонтерську місію на Гаїті. На запрошення в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, наприкінці 2016 року проходив стажування в Міністерстві охорони здоров’я. Член наглядової ради Фундації Рональда Макдональда в Україні. Співавтор наказу Міністерства охорони здоров’я про відкриті реанімації. Працює над розробкою клінічних протоколів (затверджених схем лікування) з невідкладної медичної допомоги. У червні 2018 отримав почесну відзнаку за професіоналізм та милосердя “Ордену святого Пантелеймона”. Переміг в регіональному відборі в номінації “Взірець у служінні суспільству”

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button