Релігія

Римо-католицькі єпископи України звернулися до Церкви в Польщі

Римо-католицькі єпископи України звернулися до Церкви в Польщі: «Дякуємо і просимо: будьте й надалі поруч з нами!»

Джерело: Пресслужба Конференції Єпископату Польщі

«Коли війна залишає по собі смерть, страждання та попіл, спільнота Церкви в Україні не самотня, бо Церква в Польщі з нею. Просимо, будьте й надалі поруч з нами!» – написали римо-католицькі єпископи України у листі до духовенства та вірних Католицької Церкви в Польщі у зв’язку з Днем молитви та матеріальної допомоги для Церкви на Сході, який припадає на 4 грудня.

У Другу Неділю Адвенту, 4 грудня, Католицька Церква в Польщі відзначатиме День молитви та матеріальної допомоги для Церкви на Сході, цього року особливим чином присвячений Україні. У зв’язку з цим днем ​​єпископи, що брали участь в засіданні Конференції Єпископату України, надіслали польському Єпископату листа до всієї Католицької Церкви в Польщі. «Дякуємо Церкві в Польщі за братерську любов, виявлену протягом цих понад 30 років свободи Церкви в Україні. Ця подяка − перше, що ми, як Єпископат Римо-Католицької Церкви в Україні, хочемо сказати сьогодні полякам, які, не будучи найбагатшими у світі, змогли поділитися з ще біднішими», − пишуть єпископи з України.

У листі вони дякують насамперед за підтримку, яку поляки надають від 24 лютого цього року, від початку повномасштабної війни. «Ми глибоко зворушені Вашою постійною добротою, солідарністю та дуже конкретною допомогою. Таке ставлення є виявом живої віри», − читаємо у листі. Також у зверненні є й прохання про матеріальну підтримку. «Наше прохання, з яким ми звертаємося до Церкви в Польщі через руки польського єпископату, є закликом страху і тривоги за виживання», – зізнаються вони. «Ще раз дякуємо вам за дар молитви та фінансову допомогу, якими ви підтримуєте нас у Другу Неділю Адвенту», – додають вони, запевняючи про молитву за людей доброї волі.

«Ми розуміємо, що вам також нелегко. Але подумайте про своїх братів і сестер у вірі, які стоять на межі гуманітарної катастрофи, пов’язаної з руйнуванням енергетичної інфраструктури і, як наслідок, страхом перед прийдешньою зимою», − читаємо в листі. За словами єпископів, мешканцям України не вистачає електроенергії, внаслідок чого не вистачає тепла та води. По всій Україні нею можна користуватися лише 4 години на добу. Також є місця, де її немає цілими днями. «До нас наближається ворог, ім’я якого − холод, параліч комунікації і страх. Сьогодні війна – це не лише фронт, де ведуться бої, які приносять смерть і каліцтва солдатам і мирним жителям, а й параліч повсякденного життя», – йдеться у листі.

Читайте також:
Посилаючись на девіз цьогорічного Дня молитви і допомоги Церкві на Сході: «Послані в мирі Христовому», українські єпископи наголошують, що в умовах війни, яка триває в Україні, це для них світло надії, а водночас гордість за ставлення поляків. «Тому, ще раз промовляючи слово “спасибі”, ми наповнюємо його змістом євангельської любові, яку Ви проявили в останні місяці, коли нагодували голодних, напоїли спраглих, прийняли прибулих, одягли нагих і дали руку допомоги хворим. Ви зробили це у своєму домі, ім’я якому – Польща», пишуть єпископи, додаючи: «разом із усією спільнотою Церкви в Україні дякуємо вам і просимо пам’ятати про нас і надалі. Нехай ваша зичлива пам’ять проявляється в молитвах про швидкий кінець війни та настання миру, але також в тому, про що ми смиренно просимо − у жертвах і матеріальних дарах».
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button