Домашня » Новини » В Україні мають позбутися дитячих будинків та інтернатів до 2026 року

В Україні мають позбутися дитячих будинків та інтернатів до 2026 року

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Понад 90 тисяч дітей живуть в інтернатах, але в Мінсоцполітики визнали, що система виховання в цих закладах – неефективна.

Закрити інтернати та повернути дітей у родини: що обіцяє впровадити Мінсоцполітики повернути дітей у родини – це головна ідея інституційної реформи інтернатів. До 2026 року вони мають зникнути в Україні, натомість їх замінять дитячі будинки сімейного типу та паліативно-реабілітаційні центри, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Усі як одна у вишиванках та віночках чекають на тата – без нього домашній концерт не розпочнеться. Він побіг по сорочку для  Аліни: “Загубила в школі”. Татом Анатолій став для сімох дівчаток після того, як п’ять років тому разом із дружиною Лілею  вирішили створити дитячий будинок сімейного типу. Тоді в них було двоє своїх дітей та всиновлений хлопець, а коли побачили дівчаток – усі сумніви розвіялись: “Ми поїхали подивились – вони такі хороші, вони такі лежали в лікарні, ці такі оченята. Отак три дівчинки ми взяли, через місяць нам дзвонять, що ще є чотири дівчинки”.

Спочатку діти конфліктували, але тепер вони нерозлийвода. Держава підтримує родину фінансово – подружжя отримує до 40 тисяч гривень на утримання сімох доньок. З будинком  допомогла норвезька місія – у дівчаток дві кімнати. Також у кожної дитини свої обов’язки – є графік чергування на кухні тощо.

За дитячими усмішками насправді трагедії – дівчата з неблагонадійних сімей. Лілія каже, що нещодавно пропонували старшій доньці зустрітися зі своєю біологічною мамою, проте та не захотіла: “Вони вже наші, рідні, я навіть не можу уявити, як без… Ми спочатку плакали від всього цього. Дня три чи чотири не могли заспокоїтись від того, що як можна було кинути таких дітей”.

За статистикою, близько 65 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проживають у прийомних родинах та дитячих будинках сімейного типу. Понад 6 тисяч дітей залишаються в 700 інтернатах. Всі планують закрити за шість років. “Статистика показує, що велика кількість дітей, які живуть в інтернатах, не мають сьогодні достатнього спілкування, турботи й догляди з боку їх батьків. Понад 90 тисяч дітей проживають в інтернатах, які мають біологічних дітей, вони не є сиротами. Статусу дитини-сироти немає, бо ця інтернатна система, яка існує ще з радянських часів, дитина це її клієнт, і ця система живиться дітьми й отримує фінансування, і отримавши статус, дитина може бути влаштована в сім’ю. А інтернат в цьому не зацікавлений”, – пояснив уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба.

Як альтернативу посадовці пропонують саме сімейні будинки.  За задумом, у них перебуватиме до 10 дітей, а не кілька сот, як зараз, в інтернатах. Забезпечити право кожної дитини виховуватися в сім’ї — пріоритет реформи. І хоча юридично подружжя вважається вихователями дівчаток, фактично вони вже давно для них стали батьками.

Президент підтримав ідею реформування інтернатної системи утримання та виховання дітей
підтримав ідею ліквідації інтернатів і заміну цієї системи на нову. “Там дуже багато діточок. І, звісно, наше бажання – щоб інтернатів зовсім не було. Діти повинні бути в сім’ях – жити, рости та відчувати себе звичайними щасливими дітьми”, – наголосив глава держави.

Джерело: tsn.ua

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Попередня Стаття

У Приазовському інтернаті заявили про сфабриковану справу щодо їх засновника

Наступна Стаття

В Україні з січня по серпень 2019 року населення скоротилося на 177 тис.

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *