Новини суспільстваХристиянські новини

В Україні впроваджують поліцейське капеланство – відбувся тренінг

В Києві протягом трьох днів відбувся тренінг з кризових переговорів для офіцерського складу МВС і поліцейських. В продовження розвитку поліцейського капеланства України відвідав Марк Лоусер, парламентер з 30-річним досвідом.
В рамках тренінгу 8 січня Марк Лоусер, Рустам Фатуллаєв, голова Ради з питань душпастирської опіки при МОУ, Юрій Тандіт, радник Міністра внутрішніх справ, Віктор Антіпов, пастор з Флориди, Ярослав Малько, керівник ОФ «Капеланський патруль» були тепло прийняті Сергієм Яровим, першим заступником Міністра внутрішніх справ.
Одне з питань, яке обговорювалося під час зустрічі, – допомога капеланів, священників і церкви у звільненні заручників і полонених.
У Національній поліції невдовзі буде створено інститут капеланства. Служба військового духовенства створена у Національній гвардії та Державній прикордонній службі, проте незабаром буде й у Нацполіції.
Міністр Внутрішніх справ Арсен Аваков підкреслив, що багато працівників органів системи МВС є учасниками бойових дій. В умовах війни на сході й майбутнього миру роль церков дуже сильна.

«У Нацгвардії впроваджено структуру капеланського служіння, яка відповідає структурі більшості військових формувань багатьох країн світу. Ми ввели у батальйонах штатні посади військових священників. На випадок, коли гвардієць виконує бойові завдання у польових умовах, ми розробили та виготовили мобільний комплекс духовної підтримки», – сказав Аваков.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що такої допомоги потребують не тільки бійці Національної гвардії. «В середньому, поліцейський стає свідком близько 200 критичних ситуацій за свою кар’єру. Правоохоронцям теж потрібна допомога і підтримка, саме тому капеланська діяльність буде розширена, у тому числі, й на поліцію», – сказав Аваков.

Він наголосив на необхідності створювати групи професійної консультації, мережі капеланів, які завжди будуть готові прийти на допомогу. Своєю чергою, капелани силових структур США висловили готовність допомогти зміцнити інститут капеланства в Україні.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button