СвітХристиянські новини

В Росії оштрафували адвентистів за читання Біблії у власному молитовному будинку

В Тульській області суд, без спеціального на те дозволу самої релігійної організації, притягнув до відповідальності двох адвентистів за вивчення Біблії та проведення богослужіння у власному молитовному будинку. Повідомляє inlight.news з посиланням на sclj.ru.

Прецедент стався 20 січня 2021. Заявив Олег Гончаров, офіційний представник Церкви Християн-Адвентистів Сьомого Дня в Росії та член Ради із взаємодії з релігійними об’єднаннями при Президенті Російської Федерації.

Мировий суддя судової ділянки № 43 Вузловський судового району Тульської області залучила двох віруючих християн, які є членам місцевої релігійної організації Церкви Християн-Адвентистів Сьомого Дня (релігійна організація офіційно зареєстрована і визнана багатьма фахівцями як традиційна в Російській Федерації), до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 4 статті 5.26 Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення (КоАП РФ).

Здивування викликає те, що їх вина, на думку суду, полягає у вивченні Біблії та проведенні богослужіння в молитовному будинку без спеціального на те дозволу самої релігійної організації. Молитовний будинок належить цим засудженим.

24 вересня 2020 року двоє співробітників Центру «Е» УМВС Росії по Тульській області, прийшли в будинок, що належить релігійній організації, з перевіркою «масочного режиму».

Віруючі члени релігійної організації зібралися в будинку для спільного читання Біблії, молитов і прославляння Бога, що є для їх віросповідання обов’язковим щотижневим суботнім обрядом. Не підозрюючи якогось підступу, віруючі впустили співробітників у свій молитовний будинок. На превеликий подив присутніх, співробітники МВС попросили надати документи про те, що вони мають право вивчати Біблію, молитися і прославляти Бога.

Зафіксувавши протоколами про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 5.26. КоАП РФ факт відсутності документів, які дозволяють читати Біблію, а також здійснивши відеознімання самого богослужіння, поліціянти залишили молитовний будинок, пізніше направивши зібрані матеріали до мирового суду для залучення віруючих до адміністративної відповідальності.

Читайте також:

В результаті суд виніс рішення оштрафувати двох членів релігійної організації за статтею 5.26. п. 4 КпАП РФ за порушення законодавства при здійсненні місіонерської діяльності, мотивуючи це тим, що у віруючих був відсутній дозвіл на читання (вивчення) Біблії, молитви, співи та проведення богослужіння.

«Даний випадок в певному сенсі є прецедентом, таким, що суперечить не тільки Конституції РФ, але здоровому глузду, – зазначає Олег Гончаров. – Навіть за радянських часів, за часів гонінь на віруючих і боротьби з релігією, не додумалися штрафувати за саме вивчення Біблії, молитви та співи в молитовних будинках і храмах».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button