Новини археологіїХристиянські новини

В Ізраїлі археологи виявили стародавні печатки, які свідчать про існування біблійного пророка Єремії

Археологічні дослідження продовжують крок за кроком доводити історичність Біблії. На цей раз знайдені докази існування пророка Єремії, книги якого входять в канон Святого Письма. Повідомляє inlight.news з посиланням на express.co.uk.

В Ізраїлі археологи виявили докази існування біблійного пророка Єремії. Мова йде про древні печатки, пов’язані з життям провісника Божої волі.

Том Мейер, професор біблійних досліджень в Біблійному коледжі та аспірантурі Шаста (Каліфорнії, США), зазначив наступне:

«Були виявлені археологічні свідчення з міста Давида в Єрусалимі, які підтверджують існування навіть найбільш маловідомих осіб, згаданих в Біблії, тим самим ще раз доводячи історичну точність Біблії. У 1982 році ізраїльські археологи розкопали шар руїн часів зруйнування Єрусалима Вавилоном в 586 році до нашої ери. У місці, яке тепер називається “Будинок Булл”, археологи виявили понад 50 булл або печаток, що датуються часом знаменитого пророка Єремії».

Вважається, що в знайденому приміщенні зберігалося кілька папірусних документів. Самі документи, на жаль, не збереглися, але збереглися булли – глиняні печатки.

В Ізраїлі археологи виявили стародавні печатки, які свідчать про існування біблійного пророка Єремії

Професор Мейер стверджує, що на одній з виявлених печаток було знайдено ім’я людини, яка має відношення до Єремії.

«Булли використовувалися для опечатування або сертифікувати важливих документів, – пояснює Том Мейер, – і одна з цих печаток згадує чоловіка, на ім’я Ґемарія, син Шафана».

Ґемарія побіжно згадується в 36-му розділі книги пророка Єремії як писар за царя Йоакима.

Біблійний експерт доповнив:

«Ця людина відома тим, що благала нечестивого царя не спалювати сувій Єремії, в якому містилися пророцтва про лиха, які Бог збирався обвалити на Юдейське царство».

До того ж ще дві печатки, пов’язані з біблійним пророком, були виявлені в приватній колекції в Лондоні.

На печатках було вибито ім’я «Варуха, сина Нирії», який описується в Біблії як друг і писар Єремії.

Читайте також:

На одній з цих печаток навіть був відбиток пальця, який, можливо, належав самому Варуху.

Професор Мейер підкреслив:

«Виявлення предметів, що носять імена Гемарії та Варуха, – це всього лише два приклади з більш ніж 100 випадків, коли археологи знайшли саме ім’я людини, згаданого в Біблії, написане на предметі, який похований в пісках часу. Виявлення цих артефактів, в яких згадуються менш відомі біблійні персонажі, демонструє, що ці люди дійсно існували, і події, які оточували їх життя, в цьому випадку зруйнування Єрусалима вогнем в 586 році до нашої ери, дійсно мали місце».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button