Православні новини

52 % українців погоджуються, що діяльність УПЦ МП сприяє російській агресії − опитування

Згідно з результатами опитування фонду «Демократичні ініціативи» та Центру Разумкова, 52 % опитаних українців погоджуються, що діяльність Української православної церкви (МП) радше сприяє російській агресії. Лише 11 % тих, хто вважає, що УПЦ МП, навпаки, сприяє обороні України.

Джерело: censor.net

Дослідження також показує, що для більшості респондентів, незалежно від віку, макрорегіону проживання, рівня освіти чи фінансового становища, УПЦ МП є загрозою суверенітету країни, а не навпаки.

Читайте також:

До яких конфесій та церков належать громадяни України

Однак серед жителів південних і східних регіонів значна частина вагається, чи справді варто оцінювати церкву з позиції її ролі у війні. 60 % жителів південних областей і 57 % жителів східних областей не погодилися з тим, що УПЦ МП сприяє або шкодить обороноздатності держави. Подібної позиції дотримуються 49 % російськомовних респондентів.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

2 Коментарів

  1. Як мені видається, допоки у нас, всередині України, легально існуватиме і діятиме така – досить значна складова зловорожої “5-ї колони”, як ця т. зв. “УПЦ” (МП), доти зберігається доволі велика небезпека й загроза для її існування й подальшого розвитку – як справді вільної і незалежної, соборної і демократичної держави.
    Інша справа – як можна відносно безболісно, без зайвих і непотрібних потрясінь, збурень та конфліктів, а особливо на такій надчутливій сфері, як міжконфесійні стосунки, – розв’язати цю непросту проблему? А, тим паче, в нинішніх умовах російсько-української війни…
    Особисто я – прямо й чесно скажу – не знаю і не уявляю, як саме…

  2. Р. S. А от чи розуміють і усвідомлюють цю ситуацію та її цю деяку “пікантність” у нашій владі?
    Судячи з певних фактів, то – так чи інакше, прямо чи непрямо – але симпатії очільників, зокрема, Мінкульту та відповідного департаменту, що займається питаннями етнополітики і релігійними, фактично на боці “УПЦ” (МП)…
    А от, скажімо, в ОП? Хочеться думати, що – все-таки – розуміють… Одначе також, мабуть, чітко не уявляють, як її гостроту – цивілізовано та, головне, в правовому полі – наразі зняти з порядку денного. А тому і явно не поспішають, тобто практично нічого не вчиняють…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button