Новини археологіїХристиянські новини

В Єрусалимі археологи виявили печатку, якій майже 2600 років

Управління старовини Ізраїлю оприлюднило результати аналізу рідкісної давньої печатки, яку знайшли в Єрусалимі. Артефакт належав жінці, на ім’я Еліхана. Повідомляє ukurier.gov.ua.

Під час розкопок в Ізраїлі археологи виявили на території національного парку цінну та вкрай рідкісну давню печатку, якій майже 2600 років. Артефакт належить до періоду Першого Храму.

Унікальність давньої печатки в тому, що на ній написано ім’я її власниці – Еліхани та ім’я її батька – Гаеля.

За думкою вчених, ім’я власниці печатки не випадково згадується разом з ім’ям її батька.

Як повідомив доктор Хагай Місгав, дуже невелику частину всіх печаток, які виявлені сьогодні, складають саме такі печатки, власницями яких є жінки.

За його словами, більшість відомих їм жіночих печаток мають ім’я батька, а не чоловіка. Це може вказувати на відносно високий статус Еліхани, який залежав від її початкової сім’ї, а не від сім’ї її чоловіка.

Тому, схоже, Еліхана зберегла своє право на власність і фінансову незалежність навіть після заміжжя, і тому ім’я її батька було збережено, зазначив Місгав.

Керівники розкопок повідомляють, що в ті часи «власник печатки мав юридичний статус, який дозволяв їй вести справи й володіти майном». Також побідні печатки використовували для підписання документів.

Цікавий факт, що така печатка була важливішою за сучасний паспорт. В тій часи знахідка зберігала коротку та важливу інформацію про власника, підтверджуючи його особистість, походження і поточний соціальний статус.

Читайте також:

Часто печатка завжди була при власникові, коли він вставляв її в обручку, яку власник постійно носив на пальці.

Виявлено, що печатка виготовлена з напівдорогоцінного каміння та збереглася дуже добре. Напис зроблений з давньоєврейських літер та виконаний природно, в дзеркальному відображенні.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button