Актуальне
Тренди

Коли смерть стає безсмертям?

Беззбройний, безстрашний, безсмертний.

Чому відео про українського беззбройного і полоненого воїна, який безстрашно дивиться у вічі смерті, так сильно зачепило людей як в Україні, так і різних куточках світу, облетівши видатні телестудії?

Тому що саме героїчна смерть в усі часи сприймалась перемогою людяності та гідності над підлістю і жорстокістю, перемогою добра над злом, що робило людину безсмертною в історії. На війні часто виявляються найкращі та найогидніші сторони людей: одні стають героями через смерть, яких пам’ятають і шанують, інші − злочинцями, які вкривають себе ганьбою, сіючи смерть і руїну.

Прикладів героїчної смерті в історії є достатньо. Боротьба і смерть 300 спартанців є можливо класикою в цьому випадку. Однак відомо багато інших достойних шани людей, які своєю смертю увіковічили своє ім’я. До них відносяться християнські мученики, хто гідно прийняли смерть. Але самим визначним вчинком є смерть Ісуса Христа, як Героя, що переміг смерть і змінив її на безсмертя.

Його смерть стала еталонним мужності, взірцем самопожертви, найбільшим героїчним вчинком в історії, перед яким схиляються мільйони. Сьогодні Україна стала ареною загарбницької війни росії проти України, де сотні тисяч людей зустрілися віч-на-віч зі смертю. Одні як загарбники і злочинці, несучи смерть, інші як воїни-захисники, рятуючи від смерті рідних та співгромадян ціною власного життя.

Я хочу запропонувати подивитись на те, що відбувається зараз в Україні через призму розп’яття Ісуса Христа. Яку ціль переслідували священники й старійшини Ізраїлю, коли вирішили вбити Ісуса із Назарету? Євангелісти розповідають, що вони прийняли рішення вбити Його і шукали слушного випадку для цього. Саме випадку, бо постанова була, але не знали як це зробити. Коли Юда, зрадник, запропонував їм свої послуги і нарешті Ісус був схоплений, вони поспіхом вночі скликали суд, де винесли Йому смертний вирок. Їхня ціль полягала в тому, щоб звести Ісуса з цієї землі самим ганебним чином, залишивши найгіршу згадку про Його, тому вони й домагались від Пилата РОЗП‘ЯТТЯ − смертної кари гідної рабів, бунтарів та злочинців. Юдейські священники й старшини досягли своєї мети, майстерно втягнувши у вбивство Ісуса: народ, який підбурили кричати, Пилата, від якого домоглися офіційного вироку на розп’яття, і римських вояків, які виконали вирок. Здавалося б все завершено – жертва вбита, і на цьому «справа Ісуса з Назарету» закрита раз і назавжди. Це логіка тих, хто використовує смерть для фізичного знищення ворога, демонструючи свою силу і зверхність. Так діють злочинці згідно зі злочинними законами. Але Той, Кого вони вбили, на перекір всім їхнім сподіванням став безсмертним Героєм згідно з іншим законом − закону справедливості.

«Поглинута смерть перемогою! Де, смерте, твоя перемога? Де твоє, смерте, жало? …А Богові дяка, що Він Господом нашим Ісусом Христом перемогу нам дав» (1 Кор. 15:54-55,57).

На короткому відео зафіксована страта українського полоненого воїна, воєнний злочин, що має багато спільного з вище згаданою історією. Той, хто знімав і той, хто стріляв, показують свою зверхність у приниженні та знищенні беззбройного українського воїна. Знищуючи його фізично, вони знищили себе як людей. Цим росіянам не могло навіть прийти на думку, що смерть полоненого українського воїна буде жити в пам’яті людей і його будуть згадувати як героя, а їх як покидьків, подібних до тих, хто вбив Ісуса Христа. В цьому і є парадокс життя і смерті, що росіяни, вчинивши брутальне вбивство, є живими мерцями, а український воїн, хто безстрашно дивився у вічі смерті, став безсмертний українським героєм.

Читайте також:

Погляд українського воїна перед смертю і його останні слова найкраще демонструють генетичний код українця. Це і є відмінність українців від росіян. Смерть цього мужнього чоловіка вже вписана в історію України як прикладів хороброї боротьби українців за право на життя і свободу.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Роман Капран

Пастор, Голова Об’єднання Українських Баптистських Церков у США.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button