УкраїнаХристиянські новини

Відбулася зустріч різних представників конфесій щодо протидії домашньому насильству

27 січня 2021 року в Києві відбулася зустріч глав і повноважних представників різних конфесій, аби підсумувати співпрацю протягом минулого року в рамках проєкту «Зупини насильство!», а також окреслити актуальні напрямки подальшої спільної діяльності. Повідомляє Інститут релігійної свободи.

Ця зустріч відбулася, тому що проблематика запобігання та протидії насильству в сім’ї стала одним із головних питань засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Посол Канади в Україні пані Лариса Ґаладза також була запрошена до обговорення цієї теми. Саме за підтримки Канадського фонду місцевих ініціатив протягом липня 2020 – січня 2021 року Інститут релігійної свободи за участі ВРЦіРО реалізовував проєкт «Боротьба з домашнім насильством в Україні під час пандемії COVID-19 шляхом залучення впливу релігійних лідерів та спроможності церков».

Стратегічне завдання цього міжконфесійного проєкту – налагодити діалог, порозуміння та взаємодію між релігійними спільнотами різних конфесій, громадськими активістами та органами влади задля більш ефективної профілактики й протидії домашньому насильству.

Читайте також:

Митрополит Епіфаній, Головуючий у ВРЦіРО, Предстоятель Православної Церкви України, зазначив:

«Особливо важливо, щоб наші спільні напрацювання у сфері запобігання і протидії домашньому насильству досягли місцевого рівня – дійшли до парафіяльних священників, місцевих церковних відділів у справах сімей і соціального служіння. Тому попереду у нас ще багато спільної роботи у цій сфері».

На зустрічі йшлося, що церкви та релігійні організації кожен по-своєму вже не один рік приділяють увагу проблематиці насильства в сім’ях, однак завдяки цьому проєкту представники різних конфесій можуть планувати спільні заходи, співпрацювати, обмінюватися досвідом та просвітницькими матеріалами.

Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав наголосив, що з душпастирського погляду проблема насильства в сім’ях є дуже великою, на яку церкви не повинні закривати очі.

«Протидія домашньому насильству – це реальний крок для захисту інституту сім’ї. Нам важливо у місцевих релігійних громадах створити клімат неприпустимості насильства, адже завдяки такій просвітницькій роботі ми рятуємо сім’ю», – Святослав, глава Української Греко-Католицької Церкви.

Олександр Заєць, голова правління Інституту релігійної свободи, керівник проєкту, поінформував присутніх на засіданні ВРЦіРО глав церков і релігійних організацій про Комунікаційну стратегію, розроблену міжконфесійною робочою групою.

«Очевидно, що на цьому ця міжконфесійна ініціатива не повинна зупинитися. Ми будемо шукати можливості продовжувати роботу у сфері протидії домашньому насильству: зокрема розвивати міжконфесійний вебсайт «Зупини насильство» (family.org.ua) та напрацьовувати методичні матеріали для душпастирів і священників», – зазначив Олександр Заєць.

Нагадаємо, що Інститут релігійної свободи (ІРС) в партнерстві з Центром громадянських свобод (ЦГС) в рамках Національної правозахисної НеКонференції організував онлайн-дискусію «Взаємодія релігійних і правозахисних спільнот у протидії домашньому насильству в Україні». Також були залучені учасники Круглого столу з релігійної свободи в Україні.

Також до міжнародної акції «16 днів проти насильства» долучилася й Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО). Вони написали звернення про необхідність протидії домашньому насильству в Україні. Тим самим Рада висловила підтримку міжконфесійного проєкту Зупини насильство!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button