Світ

В Афганістані спостерігаються ознаки зростання кількості християн

Міжнародна організація з боротьби з переслідуваннями та принаймні один представник християнських ЗМІ вважають, що християнство в Афганістані може експоненціально зрости, причому смілива заява з’явилася в річницю захоплення талібами цієї переважно ісламської країни після виходу військ США з країни.

Джерело: 1.cbn.com

Release International, британська група моніторингу переслідувань християн, відзначила першу річницю суворого правління Талібану випуском новини, у якій висловила переконання, що, попри суворі та навіть смертоносні обмеження, християнство може експоненціально зростати в Афганістані.

Попри те, що «переслідування християн не припиняється», Release International також заявила, що «є перші ознаки того, що християнська віра може зростати серед афганців, наперекір насильницьким переслідуванням або через них».

Ситуація в Афганістані

Як повідомляли Faithwire CBN, життя під правлінням Талібану було жорстоким, жахливим і навіть смертельним, особливо для християн, яких переслідують за відкидання ісламу. Приклади болю, бідності та переслідувань не припиняються.

На початку цього року афганська жінка під псевдонімом розмовляла з організацією Open Doors USA, яка наглядає за переслідуваннями, через страх покарання, стверджуючи, що Талібан ходить «від дверей до дверей» в Афганістані, захоплює молодих дівчат і вбиває християн «на місці».

У січні Афганістан був визнаний найгіршою країною у світі за переслідуваннями християн, згідно з Open Doors USA. Ця приголомшлива подія стала «найбільшим сейсмічним зрушенням» за десятиліття, оскільки Північна Корея, відлюдна та репресивна країна Східної Азії, була збита з першого місця, яке вона займала протягом 20 років.

«Цьогорічний Всесвітній список спостереження 2022 року, на нашу думку, є найбільшим сейсмічним зрушенням за понад 20 років, тому що Афганістан тепер є країною №1 у Світовому списку спостереження, витіснивши Північну Корею», — сказав Faithwire CBN генеральний директор Open Doors USA Девід Каррі.

На додачу до переслідувань християн, загальне життя афганців було жалюгідним, права жінок зазнавали значних ударів, а деякі громадяни настільки відчайдушно потребували засобів до існування та підтримки, що, як повідомлялось, продавали свої нирки, щоб прогодувати своїх дітей.

Вплив хаосу

Повідомляється, що цей хаос і жах змусили молодих афганців шукати відповіді. Шоаіб Ебаді, президент Square One World Media, християнської медіа-організації, сказав Voice of the Martyrs Canada, що ці запитання можуть спонукати молодих людей шукати інші варіанти, наприклад християнство.

«Вони прагнуть почути про нове, тому що їхній спосіб життя, який триває століттями, не приніс ні миру, ні прощення, і люди не процвітають. Це завжди боротьба і помста, − сказав Ебаді. − Вони ставлять під сумнів усе: власну віру, минуле, сьогодення, майбутнє».

Він сказав, що вони, маючи доступ до мобільних телефонів і соціальних мереж, дивляться відео про Ісуса і дізнаються про Біблію.

Ебаді вважає, що християнство може поширитися як в Афганістані, так і серед афганців, які втекли до інших країн, заявляючи, що це зростання може бути навіть ширшим, ніж те, що спостерігається в Ірані, іншій країні, де християни часто зазнають переслідувань, але віра зростає.

«Зростання церкви в Афганістані в наступні п’ять, десять років буде в 10 разів більше, ніж те, що сталося в Ірані, − сказав він. − Ми точно не знаємо, що відбувається… але з минулого досвіду я можу сказати, що Господь діє. Щодня нові люди. Ми знаємо, що люди у роздумах».

Ендрю Бойд з Release International сказав, що важко підтвердити поточну статистику євангелізації чи навернення в Афганістані, але його команда чує надихаючі речі від християнських телеканалів.

«Дуже важко все це підтвердити, але ми отримуємо звіти від телеканалів, які все ще постійно контактують з глядачами – ці канали знаходяться за межами країни, християнські канали, –  сказав він. − Деяким християнам все ще вдається якось, дуже обережно, зустрічатися з іншими християнами на місцях».

Він продовжив: «У всьому цьому є великий ризик, але один із телеканалів переконаний, що християнство зараз зростає швидше з дуже низької бази в Афганістані».

Бойд сказав, що ці звіти є «приводом для оптимізму».

Продовжуйте молитися за Афганістан і афганських християн у цей важкий час.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!