Для життя

5 обмежень, які варто встановити для своїх дітей

Коли моїй молодшій донці було менш як 2 роки, ми поїхали на морське узбережжя з батьками моєї дружини. Ми зупинилися в будинку на пляжі, який уздовж причалу. Мілководдя практично не було. Один крок − і ти був по коліна в воді. Коли я вивів доньку з дому, я залишив її з братами гратися в піску. Я на секунду відвів погляд, а коли повернувся − вона бігла прямо до води. На щастя, її дідусь був там, щоб зловити її, хоча моя помилка зробила його наскрізь мокрим.

Якби не було дідуся, вона була б у небезпечній фізичній ситуації. Але потенційні небезпеки, з якими стикаються наші діти, не лише фізичні. Є багато прихованих моральних, емоційних і соціальних небезпек, про які ми можемо не думати. Як батьки, наша робота полягає в тому, щоб встановити межі для дітей, щоб вони були в безпеці та допомагали їм стати всебічними дорослими. Ось 5 обмежень для дітей, окрім фізичної безпеки.

«Даючи нашим дітям усе, що вони хочуть, ми вчимо їх, що бажання не мають меж».

1. Обмежте їхні речі

Приблизно шість місяців мій старший син продовжував натякати про нову відеогру, яку він хотів, поки я не сказав йому, що це зменшує ймовірність того, що його прохання буде розглянуте. Даючи нашим дітям усе, що вони хочуть, ми вчимо їх, що бажання не мають меж. Якщо вони чогось хочуть, вони це отримують. Але нестримне бажання смертельне. Натомість ми маємо допомогти їм навчитися бути задоволеними, що означає встановити межі того, скільки речей ми дозволяємо їм отримувати. І так, час від часу нам, можливо, доведеться говорити їм «ні».

2. Обмежте їхні розваги

Кожного разу, коли я проходжу повз нашу вітальню, мій молодший син зіскакує з дивана й прибирає пульт, тому що він знає, що мені не подобається, як він цілий день лежить на дивані. Дозволяючи нашим дітям постійно розважатися, ми вчимо їх, що найкращий спосіб використовувати свій розум – це дозволити комусь грати ним. Натомість ми повинні допомогти їм мати бажання вчитися. Це означає встановити межі щодо телебачення та відеоігор і мати мінімальну кількість необхідного часу для читання на день. Добре навіть дозволити дітям нудьгувати, щоб вони були змушені самостійно придумувати, чим зайнятися.

3. Обмежте їхні технології

Смартфони та планшети — чудові інструменти, коли вам потрібно, щоб ваші діти помовчали кілька хвилин. І звичайно, є кілька чудових програм, які допоможуть нашим дітям вчитися. Але необмежений доступ до технологій також може мати деякі руйнівні наслідки. Від кіберзалякування до формування особистості та далі, небезпека величезна. Наша робота — встановити обмеження щодо їхніх пристроїв, часу використання екрана та програм. Ми не дозволяємо дітям мати пристрої принаймні до 14 років і використовуємо функцію екранного часу Apple, щоб обмежити дітей старшого віку двома годинами на день. Це не вторгнення. Це виховання дітей.

4. Обмежте їхню бездіяльність

Чи можете ви порахувати, скільки годин ви грали в квача або хованки? Як щодо гри в бейсбол і футбол? Ми багато працюємо, щоб наші сім’ї могли їсти та спати вдома. У нас великі зручні дивани та гарні теплі ліжка. Але наші діти витрачають на фізичну активність менше часу, ніж будь-коли. Ми настільки зайняті, що нам важко знайти час, щоб водити їх у парки та на дитячі майданчики. Але кажуть, що сидіння – це нове куріння.

Ми повинні навчити наших дітей мати здорові межі щодо бездіяльності та заохочувати відповідні форми діяльності на свіжому повітрі. Крім того, згідно з дослідженням, опублікованим Гарвардською школою громадської охорони здоров’я Т. Чан, люди, які проводять час у зелених насадженнях, на 11 % менше схильні до депресії, ніж однолітки, які цього не роблять. Ви можете стати постійним захисником футбольної ліги свого району (і водночас активізувати своїх дітей)!

5. Обмежте їхній поганий вплив

Як пастор, я бачив, як кілька дітей змінилися на гірше після того, як відчули приналежність до неправильної групи. Дружба – це добре, але ми повинні зробити все можливе, щоб наші діти проводили достатньо часу під хорошим впливом і мінімізувати потенційний негативний вплив. Звичайно, ми також не хочемо, щоб наші діти були ізольовані від важких дітей, і ми хочемо дати нашим дітям можливість позитивно впливати на інших дітей. Нам просто потрібно бути обережними. Отже, замість того, щоб дозволяти вашій дитині бути єдиною хорошою дитиною в групі поганих впливових людей, спробуйте створити ситуації, в яких позитивне переважує потенційний негатив.

Джерело: allprodad.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!