Актуальне
Не показуйте це дітям! 10 ознак «Шкідливих мультиків»

Всі діти люблять дивитися мультфільми, проте деякі з них приносять дітям більше шкоди, ніж користі. За якими ознаками можна визначити, що анімаційний фільм матиме негативний вплив на психіку дитини.
Наявність хоча б кількох ознак з нижчеперелічених дають привід задуматися: чи варто дозволяти дітям дивитися такі мультфільми?
- Головні герої мультика поводяться агресивно, жорстоко, калічать, вбивають, завдають шкоди. Причому «смакують» всі подробиці, навіть якщо все це подано під маскою гумору. Як наслідок, діти у своїх вчинках виявляють гнів, безжалісність і егоїзм.
- Погана поведінка персонажів за сюжетом залишається безкарною або навіть призводить до поліпшення їх життя: отримання визнання, популярності, багатства. Таким чином діти привчаються до думки, що «бути неслухняним – це круто».
- В сюжеті демонструються небезпечні дії і вчинки, трюки і форми поведінки, які складно або небезпечно втілити в реальному житті. Це може привести не тільки до розчарування, неадекватного сприйняття реальності, а й до втрати здоров’я. Дитина подумає: «Ну він же впав з висоти, але піднявся і побіг далі, і жодної подряпини».
- В сюжеті є сцени зневажливого поводження з людьми, тваринами, рослинами. Це може бути знущання над старістю, слабкістю, фізичними вадами, соціальною і матеріальною нерівністю. Слідкуйте, щоб діти не дивилися мультфільми з сюжетними лініями, які пропагують расову, національну, релігійну, класову і іншу винятковість або нетерпимість.
- У мультику пропагується легковажний спосіб життя, уникнення героями праці і досягнення цілей легким шляхом або навіть обманом.
- У сюжеті висміюються цінності сімейних відносин. Головні герої-діти конфліктують зі своїми батьками, які показані недалекими і безглуздими. Герої поводяться зневажливо стосовно сімейних та подружніх традицій.
- Головними персонажами є герої, які не схожі на тих, кого ми зустрічаємо в житті, часто з потворною зовнішністю. Як вважають психологи, зовнішність персонажів має величезне значення для формування психіки дитини.
- У сюжеті мультфільму є явна або прихована пропаганда / реклама вживання одурманюючих речовин (спиртного, наркотиків, сигарет) і нездорового способу життя. А герої, які його ведуть, наділяються позитивними рисами.
- В мультфільмі фізична сила і насильство демонструються як основний інструмент розв’язання проблем і боротьби добра зі злом, а позитивні герої, чиї моральні якості і норми поведінки могли б служити прикладом, відсутні.
- Позитивний за сюжетним задумом герой відрізняється низькою культурою мовлення: проклинає, вживає жаргонні слова, використовує при зверненні до інших прізвиська зневажливого і образливого характеру.
- У мультфільмі від Disney з’явиться перший ЛГБТ-персонаж
- Обережно розбещення неповнолітніх! Pixar випустила ЛГБТ-мультфільм
Пам’ятайте про те, що кожна дитина – як чистий аркуш, і формування її особистості, характеру і поглядів залежить від того, що її оточує. Тому інформацію, яку діти засвоюють, слід ретельно відбирати.
Джерело: daily.com.ua
[sc name=”futerblock” ]