Світ

Понад 45 мільйонів людей у світі на межі голодної смерті

COVID і конфлікти призвели до того, що кількість людей, які зіткнулися з проблемою відсутності продовольчої безпеки, досягла 45 мільйонів.

Джерело: ukrinform

Кількість людей, які «балансують на межі голоду» в 43 країнах, збільшилася до 45 мільйонів − на три мільйони цього року − через різкий сплеск голоду в усьому світі, повідомила у понеділок Всесвітня продовольча агенція ООН (WFP).

На початку року ця кількість зросла до 42 мільйонів з 27 мільйонів у 2019 році, йдеться у пресрелізі агентства. Збільшення ґрунтується на тих, хто живе в рамках офіційної класифікації голоду IPC4 (і гірше) в Афганістані, поряд з іншими збільшеннями в Ефіопії, Гаїті, Сомалі, Анголі, Кенії та Бурунді.

«Десятки мільйонів людей дивляться у прірву. У нас є конфлікти, зміна клімату та COVID-19, які збільшують кількість голодних, і останні дані показують, що зараз понад 45 мільйонів людей на межі голодної смерті», – сказав виконавчий директор WFP Девід Бізлі.

Він виступав після місії зі встановлення фактів в Афганістані, де WFP підсилює свою підтримку, щоб допомогти майже 23 мільйонам людей.

«Витрати на паливо зростають, ціни на харчі зростають, добрива стають дорожчими, і все це сприяє виникненню нових криз, подібних до тієї, що зараз розгортається в Афганістані, а також давніх надзвичайних ситуацій, як у Ємені і Сирії», − додав він.

WFP заявила, що разом із гуманітарними партнерами у гарячих точках по всьому світу вони роблять усе можливе, щоб збільшити допомогу мільйонам людей, які ризикують померти від голоду. Однак наявні ресурси не встигають за попитом у той час, коли традиційні потоки фінансування зазнають величезного навантаження.

За оцінками WFP, вартість запобігання голоду в усьому світі зараз становить 7 мільярдів доларів у порівнянні з 6,6 мільярдами раніше цього року. «Оскільки вартість гуманітарної допомоги зростає у геометричній прогресії, нам потрібно більше коштів, щоб охопити сім’ї по всьому світу, які вже вичерпали свої можливості впоратися із крайнім голодом», − додав глава WFP.

Читайте також: 

Агентство заявило, що сім’ях, що стикаються з гострою проблемою відсутності продовольчої безпеки, змушені робити «руйнівний вибір, щоб впоратися зі зростаючим голодом». Аналіз уразливості в 43 опитаних країнах показує, що сім’ї змушені менше їсти або повністю пропускати приймання їжі. Іноді батьки змушені жертвувати своєю їжею, щоб нагодувати дітей.

На Мадагаскарі, де осередки голоду вже стали реальністю, дехто змушений їсти сарану, дике листя чи кактуси, щоб вижити.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button