Новини суспільства

Уряд затвердив єдину та уніфіковану форму, яка фіксуватиме збитки, завдані житлу українців окупантами

Український уряд затвердив єдину та уніфіковану форму, яка фіксуватиме збитки, завдані житлу українців окупантами. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

Джерело: bbc

«Раніше така довідка складалась у довільній формі. Тепер у кожного громадянина, якому пошкодили чи зруйнували житло, буде цифровий документ, що підтверджує його збитки», − сказав очільник уряду, додавши, що цим рішенням уряд закладає основу для майбутнього реєстру пошкодженого майна.

На урядовому рівні, а також на рівні громади буде створена спеціальна комісія з оцінки збитків. Вони складуть акт з інформацією про тип пошкодження.

Усі нові акти будуть складені в цифровому вигляді через систему Дія, а всі попередні акти будуть відцифровані та внесені у відповідну базу даних.

Шмигаль заявив, що уряд очікує ухвалення закону, щоб розпочати роботу щодо процесу відшкодування. Наразі цей проєкт розглядається у Верховній Раді.

Читайте також: 

Відшкодування будинків та електронне посвідчення: допомога українцям через додаток «Дія»

За його словами, процес відшкодування почнеться одразу після того, як конфісковані російські кошти на Заході потраплять в Україну.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button