війна

Більше 11 000 українських дітей незаконно вивезено до Росії, яка хоче їх всиновити

Понад 11 000 українських дітей росіяни викрали та вивезли до Росії. Окупанти збираються незаконно їх всиновити. Україна закликала міжнародну спільноту відреагувати на це порушення прав людини і притягнути росіян до відповідальності.

Джерело: LB.UA

Як повідомив Андрій Смирнов, заступник голови Офісу президента на дискусії «Кримінальне переслідування за злочин агресії, скоєний в Україні», яка пройшла у Вашингтоні, за час повномасштабної війни росіяни знищили 45 тисяч будинків і десятки тисяч об’єктів цивільної інфраструктури, з яких 1,5 тисячі це дитячі заклади.

«Звірства, які фіксують наші судові експерти, вражають. Я справді не хочу навіть переказувати вам весь цей жах, який ми бачимо, коли ексгумуємо тіла скривдженого, закатованого, а потім вбитого цивільного населення, жінок і дітей. І виявляємо ми такі страшні знахідки щоразу, коли звільняємо новий населений пункт. Для агресора не мають значення ані міжнародні конвенції, ані, навіть, звичаї війни. Вони не вміють добре воювати, вони добре вміють сіяти кривавий терор. І його потрібно зупинити. Раз і на завжди. В імʼя всіх безневинно вбитих українців та в імʼя глобальної безпеки у світі», – зазначив він під час дискусії.

Також Смирнов наголосив, що відповідальні за ці злочини кілька сторін. Це ті, хто їх виконує безпосередньо, тобто російські солдати, а також ті, хто вчинили первісний злочин, який спонукав до подальших дій – злочин агресії.

Тому створення спеціального міжнародного трибуналу буде ефективним механізмом притягнення росіян до відповідальності, і в цьому міжнародна спільнота повинна допомогти Україні.

В цій ситуації є такий нюанс, що ці злочини мають унікальний режим юрисдикції, не такий, як інші в Римському статуті. І держави, які не є учасницями Міжнародного кримінального суду, не входять до юрисдикції у частині розслідування та притягнення до відповідальності за злочин агресії, не важливо, чи вони жертви агресії, чи агресор. Винятком є звернення Ради безпеки ООН.

Але Росія має право вето на рішення Ради безпеки, тож його неможливо подати. Внаслідок цього Міжнародний кримінальний суд не має юрисдикції, щоб розслідувати ці злочини.

Також Андрій Смирнов зазначив, що під час цієї війни Міжнародний кримінальний суд не зареєстрував жодного провадження щодо агресії. Навіть при ратифікації Україною Римського статуту, Росія цього не зробить. Що унеможливлює розслідування Міжнародного кримінального суду, і створює ризик залишити цю агресію непокараною.

Він нагадав про важливість об’єднання цивілізованого світу задля відновлення миру та безпеки. І створення спеціального міжнародного трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України буде важливим кроком до цієї цілі.

Читайте також:

Ще у жовтні до створення Спеціального трибуналу щодо розслідування злочинів російських окупаційних військ в Україні закликав президент України Володимир Зеленський. Він наголошував про необхідність цього покарання, що не можуть забезпечити Міжнародний кримінальний суд, та інші судові інституції у світі.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Степан Ошурко

Журналіст видання Слово про Слово. Студент Факультету міжнародних відносин НАУ.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button