війна

Уряд розширив перелік тих, кого звільняють від мобілізації

Зберігають право на звільнення від загальної мобілізації особи, яким виповнилося 60 років (для осіб начальницького складу − 64). А також непридатні до військової служби зі зняттям з військового обліку, особи, які засуджені до позбавлення або обмеження волі або яких позбавили військового звання.

Джерело: gsminfo

Люди з інвалідністю та особи, які доглядають за ними або важкохворими дітьми також звільняються від військової служби.

Крім того, жінки та чоловіки, які мають неповнолітніх дітей, мають право на відстрочку від призову за мобілізацією та призову на строкову військову службу, якщо їхній чоловік або дружина перебувають на військовій службі.

Хто ще має право на звільнення від мобілізації?

Невдовзі відстрочку від мобілізації в Україні зможуть отримати ще дві категорії громадян.

Мова йде про тренерів-чоловіків, а також вихователів. Навіть у мирний час у дошкільних і спортивних закладах відчувався дефіцит цих фахівців, тому нардепи пропонують не залишати дітей без наставників і звільнити від мобілізації тих, хто належить до цієї категорії.

Відповідний законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення стабільної роботи закладів фізичної культури та спорту та дошкільних навчальних закладів в умовах воєнного стану» (No7226) вже внесено на розгляд парламенту країни.

Читайте також:

Схожі статті

Ймовірно на військову службу не призиватимуть тих, чиї родичі загинули або пропали безвісти під час війни

Також у документі йдеться, що педагогічні працівники дошкільних навчальних закладів, тренери (тренери-викладачі) закладів фізичної культури та спорту державної або комунальної форми власності отримають відстрочку від мобілізації. Навантаження за основним місцем роботи повинно бути не менше 0,75 ставки.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button