Аналітика

57 % українців пережили травматичну подію з початку війни: дослідження

57 % українців повідомили, що протягом останніх 6 місяців пережили певну травматичну подію, яка стосувалася них самих та їхніх близьких. Цей відсоток є вищим серед жінок, мешканців сходу України та людей, чиї близькі брали участь у бойових діях за весь час війни – 60 %, 66 % та 72 % відповідно. Найчастіше ці люди помічали у себе такі симптоми: підвищений рівень тривожності (68 %), порушення сну (65 %) та перепади настрою (61 %).

Джерело: speka.media

Ці дані наводить дослідження Gradus Research на замовлення фармацевтичної компанії «Дарниця».

Не зважаючи на високий процент людей, що зазначали переживання певного травматичного досвіду, лише 13 % зверталися по професійну допомогу.

«Третина з тих, що шукали допомогу – зверталися до сімейних лікарів. Дослідження підтвердило наші прогнози і саме тому наша компанія почала проводити медичні вебінари для первинної ланки медичної системи із залученням провідних експертів з психіатрії. Ми розуміємо актуальність цієї проблеми для суспільства та активно підтримуємо навчання сімейних лікарів діагностиці та основам лікування генералізованого тривожного розладу (ГТР), депресії та посттравматичного стресового розладу (ПТСР). Адже до сімейних лікарів буде звертатися за допомогою основна маса наших співвітчизників, це буде “передова” в боротьбі за ментальне здоров’я», – відзначає Ігор Никифорчин, Директор з медичних питань фармацевтичної компанії «Дарниця».

Тільки кожен п’ятий  з тих, що шукав професійну допомогу, звертався до психіатра. Ймовірною причиною цього може бути упереджене ставлення для ментальних захворювань, їхня стигматизація.

«Серед тих, хто не звертався по професійну допомогу трохи менше третини йшли з цим питанням до родичів та друзів. Також 24 % людей займалися пошуком інформації для самостійного надання собі психологічної підтримки, а близько 47 % – не шукають допомоги взагалі. Саме тому важливою є доступність загальноосвітніх ресурсів для простих громадян, щоб сформувати правильне ставлення до хвороби і раннього звернення до лікаря», – підкреслює Ігор Никифорчин.

В межах дослідження було проведено 1000 інтерв’ю. Участь брали чоловіки та жінки віком від 18 до 60 років, що мешкають в містах з населенням 50 тис. жителів і більше, 19-20 серпня 2022 року.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!