Україна

Українці стали більше вживати алкоголь: довоєнний план зі збору акцизу перевиконано

У січні-жовтні 2022 року українські податківці зібрали 5,31 млрд грн акцизного податку з продажу алкогольних напоїв, що на 3,9 % більше запланованих показників. Про це заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Джерело: biz.nv.ua

При цьому перевиконання плану забезпечено в умовах недоотримання понад 800 мільйонів гривень у березні-квітні внаслідок російського військового вторгнення.

За словами Гетманцева, підвищення акцизу свідчить про перші успіхи в детінізації українського горілчаного ринку.

«Мирний план за 10 місяців 2022 року перевиконано на 3,9 %, або на 207 млн грн. Перевиконання забезпечено попри провал надходжень (більш ніж на 800 млн грн) у буремному березні та квітні. З травня по жовтень надходження рік до року зросли на 17 %, або на 0,6 млрд грн. План за цей період перевиконано майже на мільярд гривень (+29 %) попри втрату територій та частини ринку збуту», — заявив він.

Водночас за його даними, у січні-жовтні ДФС анулювала 322 ліцензії, з них 10 – на право гуртової торгівлі алкоголем, три – на виробництво алкогольних напоїв у зв’язку з виробництвом і реалізацією продукції без сплати акцизного збору.

Читайте також:

Як повідомлялося раніше, на початку війни в березні-квітні продаж алкоголю заборонили в багатьох регіонах України: зокрема, в Києві, Київській, Житомирській, Чернігівській областях та інших.

Схожі статті
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!