Християнські новини

Населення України скоротиться до 2050 р. на 19,9% – ООН

Населення України (з урахуванням Криму) з 43,99 млн у 2019 році до 2030 року скоротиться до 40,88 млн осіб, до 2040 – до 38 млн і до 2050 року – до 35,22 млн осіб, або на 19,9%, такі оновлені дані містяться в новому звіті ООН “Перспективи світового народонаселення” (2019 рік).
“Найбільше відносне скорочення чисельності населення очікується в Болгарії, Латвії, Литві, Україні та на островах Волліс і Футуна – до 20% і більше. Зокрема, згідно з прогнозом ООН, населення України скоротиться на 19,9%”, – йдеться в документі.
Як повідомлялося, в січні 2018 року в звіті департаменту з економічних і соціальних питань секретаріату (DESA) ООН “Перспективи світового народонаселення” (2017 рік) прогнозувалося, що населення України до 2050 року може зменшитися до 36,4 млн осіб.
Аналітики прогнозують, що до 2050 року чисельність населення скоротиться, як мінімум, на 1% у 55 країнах.
Загалом, згідно зі звітом, протягом найближчих 30 років населення планети збільшиться на 2 млрд людей – до 9,7 млрд.
Документ містить прогноз і на більш тривалий термін – до кінця століття. Його автори припускають, що до цього часу на Землі проживатимуть близько 11 млрд людей, хоча темпи зростання населення планети сповільнюватимуться і більшість країн зіткнуться з проблемою старіння населення, а в Україні населення зменшиться до 24,4 млн осіб. Проблема старіння населення матиме фінансовий тиск на країни в зв’язку з підвищенням витрат на практику охорони здоров’я, виплату пенсій та соціального захисту, зазначається в документі.
Згідно з ним, до 2050 року кожна шоста людина буде старше 65 років, водночас зараз старше зазначеного віку кожна 11-та особа. Протягом найближчих 30 років у деяких регіонах, включаючи Північну Африку, Азію та Латинську Америку, частка літніх людей подвоїться. Також очікується, що до 2050 року чверть населення Європи і Північної може бути старше 65 років.

Більше про демографію України:

Незважаючи на те, що очікувана тривалість життя загалом збільшиться (з 64,2 року в 1990 році до 77,1 року у 2050 році), у бідніших країнах цей показник, як і раніше, відставатиме. Водночас середня тривалість життя дитини, яка народилася сьогодні в одній із найменш розвинених країн, буде приблизно на сім років коротше, ніж у дитини, народженої в розвиненій країні. Серед причин експерти назвали високий рівень дитячої та материнської смертності, насильство і триваючий вплив епідемії ВІЛ.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Читайте нас в Телеграм

Джерело: ua.interfax.com.ua

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button