Домашня»Новини»Україна уже перша в світі за рівнем дитячого алкоголізму

Україна уже перша в світі за рівнем дитячого алкоголізму

91
Поширень
Pinterest WhatsApp
За статистикою Україна займає перше місце у світі за рівнем дитячого алкоголізму. Крім цього, коефіцієнт смертності в Україні є одним з найбільших у Європі. Та попри це, замість того, аби обмежувати вживання алкогольних напоїв, просуваються законодавчі ініціативи, які навпаки стимулюють безконтрольне виробництво саморобного алкоголю.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у 2018 році, Україна займає перше місце у світі за рівнем дитячого алкоголізму. 87% українських школярів хоча б раз пили алкогольні напої, 26% вживають алкоголь кілька разів на місяць.

Також, згідно з показниками Європейської бази даних “Здоров’я для всіх”, стандартизований коефіцієнт смертності від причин, пов’язаних з алкоголем, в Україні є одним з найбільших у Європі. У цьому рейтингу Україна поступається місцем лише Казахстану та Білорусі.

Щороку у світі внаслідок вживання алкоголю помирає близько 3 млн осіб – це більше, ніж від СНІДу, насильства і дорожньо-транспортних подій разом узятих. Такі дані наводяться у доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), повідомляє Deutsche Welle.

За даними експертів ВООЗ, найбільше від наслідків споживання алкоголю помирає чоловіків – три чверті із зафіксованих смертей. Серед іншого, ВООЗ пов’язує з алкоголем виникнення близько 200 захворювань, в тому числі цироз печінки та деякі види раку. Крім того, вживання алкоголю сприяє розвитку таких захворювань як туберкульоз і пневмонія.

Понад 3 млн смертей, спричинених наслідками зловживання алкоголем це – близько 5,3% всіх смертей на планеті за рік. Смертність від інших причин така:  2,5% летальних випадків у світі спричинили ДТП, 1,8% – СНІД, а 0,8% – насильство, підрахували аналітики ВООЗ.

Враховуючи зазначені факти, Парламент мав би робити все, аби обмежувати вживання алкогольних напоїв, однак ми бачимо, що просуваються законодавчі ініціативи, які навпаки стимулюють безконтрольне виробництво саморобного алкоголю, що призведе до споювання нації.

На Україну чекають домашні самогонні заводи

На  3-6 березня Верховна Рада планує голосувати за проекти законів про легалізацію самогоноваріння №2371 та 2371-1. Даним законопроектом пропонується зняти штрафи та адміністративну відповідальність, узаконити самогонні апарати та відмінити правоохоронний контроль за виготовлення самогону.

Таким чином всі бажаючі зможуть  безконтрольно виготовляти самогон та реалізовувати  його. Враховуючи, що ніде немає інформації про якісь обмеження, щодо об’ємів та кількості домашнього виробництва міцних напоїв, то варто припустити, що масово з’являться домашні самогонні заводи, які будуть виробляти тоннами алкогольний фальсифікат та отруювати населення, прикриваючись даним законом. Найбільше це вдарить по дітях адже вони й так зараз в основній зоні ризику.

Дивує, що профільний комітет Верховної Ради рекомендує прийняти даний закон за основу, попри страшну статистику алкоголізму в Україні.

У разі прийняття даного закону стрімко зросте виготовлення самогону. Це призведе до негативних наслідків. Зокрема, погіршиться стан здоров’я населення, збільшиться кількість захворювань, пов’язаних із зловживанням алкогольними напоями, збільшиться кількість патологій у дітей, які будуть народжуватись від батьків, що зловживають алкоголем, а також збільшиться кількість правопорушень, які вчинятимуться у стані алкогольного сп’яніння. Крім того, можна прогнозувати збільшення випадків вчинення насильства у сім’ї та порушень трудової дисципліни.

Проектом Закону пропонується виключити статті 176 та 177 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає накладення штрафу від трьох до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 51 грн. до 170 грн.) за виготовлення або зберігання без мети збуту самогону чи інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення.

Законопроект треба відхилити – думка професійних юристів Парламенту

“За аналогією з аргументацією законопроекту щодо того, що «кожна людина має право користуватись плодами своєї праці для задоволення власних потреб», наступним кроком законодавця може стати скасування відповідальності за незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах (стаття 44 КУпАП)” – зазначено у висновку ГНЕУ.

“….скасування адміністративної відповідальності за самогоноваріння не узгоджується з державною політикою охорони здоров’я. Так, відповідно до частин першої та другої статті 32 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», держава сприяє утвердженню здорового способу життя населення шляхом (в тому числі) боротьби із шкідливими для здоров’я людини звичками.

В Україні проводиться державна політика обмеження куріння та вживання алкогольних напоїв.” – йдеться у висновку ГНЕУ.

Окрім цього, у пояснювальній записці до проекту вказана недостовірна інформація: за 2018 рік за статтею 176 КУпАП до відповідальності притягнуто не 80 (як вказано у записці), а  27 213 осіб, із загальною сумою накладеного штрафу 1 631 942 гривень. Тому, якщо брати до уваги латентну природу цього правопорушення, його реальне поширення може бути значно більшим, аніж наведені цифри. Відтак масштаби цього негативного явища потребують не скасування, а навпаки більш ефективної реалізації відповідальності за вказані правопорушення.

Джерело: sobor.com.ua

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте журналістів slovoproslovo.info!

Кожне пожертвування має значення

Криза та епідемія – час, коли достовірна інформація життєво важлива. Але криза – це час, коли незалежні християнські медіа (а саме вони надають християнський погляд на все, що відбувається) дуже вразливі. Ваша підтримка важлива для нас і дозволить нам і далі робити нашу роботу.

Кожен внесок, неважливо наскільки великий він чи маленький, – це голос на підтримку християнської журналістики. Дякуємо!

Пожертвувати

Виберіть варіант, який вам найбільше підходить. Щиро дякуємо вам за вашу щедрість! .

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Попередня стаття

Сміх. Як Бог ставиться до гумору?

Наступна стаття

Прем’єр-міністр Угорщини: “Без християнства ми приречені на поразку”

5 коментарів

 1. Сергій
  26.02.2020 at 19:46 — Відповіcти

  Сумні новини…алкоголізм, наркотики і гендерна чума..
  зневіра людей в майбутнє…Чи зможе вистояти сучасне християнство в Україні?

 2. Павло
  28.02.2020 at 06:44 — Відповіcти

  Якими першоджерелами оперував автор статті? У звітах ВОЗ Україна не займає ні перше ні друге і навіть третє місце за рівнем дитячого алкоголізму! З якою метою розповсюджуєте фейки?

 3. Елена
  03.03.2020 at 23:39 — Відповіcти

  Лучше бы приняли закон,чтоб алкоголь и сигареты с 21-го продавали.

 4. Ольга
  16.03.2020 at 02:33 — Відповіcти

  А де посилання? Я бачу лише гучний заголовок і скопійований текст із сайту sobor.com.ua (26.02.2020 дата публікації), а той був ctrl+c із сайту 24tv.ua (4 травня 2019 дата публікації). Амінь.

 5. Ольга
  16.03.2020 at 02:34 — Відповіcти

  З метою привернути увагу до законопроекту, а з дітьми завжди виходять гарні заголовки.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *