Home»Новини»Археологія»В Іраці знайшли наскельну різьбу періоду Ассирійського царя, про якого пише Біблія

В Іраці знайшли наскельну різьбу періоду Ассирійського царя, про якого пише Біблія

2
Поширень
Pinterest WhatsApp

Приголомшливі старовинні різьблення на скелі, на яких зображений ассирійський цар, який віддає пошану своїм богам на тлі процесії міфічних тварин, виявлено в районі Курдистану на півночі Іраку, після того як їх кілька років приховували, щоб запобігти збиткам бойовиків Ісламської держави (ISIS).

Ассірійські різьби, яким майже 3000 років, були виявлені наприкінці минулого року італійськими та іракськими археологами в районі Фаїда, на південь від міста Душок, приблизно 480 кілометрів на північ від Багдада, повідомляє університет Удіне в Італії.

Це вперше за майже 200 років було знайдено будь-яку порівнянну ассирійську різьбу по скелі, і, як вважається, відкриття висвітлює давній період експансії в Ассирійській імперії.

Поки що археологи виявили 10 пано хитромудрої різьби в підніжжі над тим, що колись було стародавнім каналом. Як і знаменита ассирійська різьба в Хіннісі, вони виконані як рельєфи.

Побудований у восьмому столітті до нашої ери, канал довжиною 6,5 км переніс воду до сільськогосподарських угідь у районі Фаїди, але він був заповнений давно.

“Цілком ймовірно, що більше рельєфів і, можливо, також монументальних святкових клинописних написів все ще поховано під ґрунтовими сміттями, які заповнювали канал Фаїди”, – сказав Моранді Бонакоссі “Live Science”.

На кожній панелі зображена процесія семи основних давніх ассирійських богів і богинь, які стоять або сидять на вершині крокуючих драконів, левів, биків та коней.

“Божества можна ідентифікувати як Ашура, головного ассирійського бога, на драконі та рогатому леві; його дружина Мулліссу сидить на прикрашеному троні, підтримуваному левом; [і] Бог місяця Син на рогатому леві”, – сказав він.

Процесія також показує ассирійського бога мудрості, встановленого на драконі, бога сонця Шамаша на коні, бога погоди Адада на рогатому леві та бику та Іштар, богиню кохання та війни, на леві.

Усі боги і богині дивляться в напрямку води, яка б текла в канал під ними, сказав він.

Ассірійський цар Саргон – тезка набагато давнішого месопотамського царя Саргона Великого – з’являється двічі на кожній з різьблених панно, по одному в кожному кінці, сказав він.

Моранді Бонакоссі сказав, що канал Фаїди, здається, був побудований ассирійським царем Саргоном для місцевого зрошення, але він став частиною значно більшої канальної мережі, створеної Сеннахерібом.

Саргон, який правив з 722 р. До 705 р. До н.е., згадується в єврейській Біблії, де,  переміг Ізраїльське Царство під час навали. Він був батьком свого наступника Сеннахеріба, який правив до 681 р. До н.е. і відновив древнє місто Ніневію поруч з рікою Тигр, на околиці сучасного Мосула.

Канали Сеннахеріба перетворили основні регіони Ассирійської імперії з відносно сухих ферм у високопродуктивні зрошувальні сільськогосподарські райони.

Джерело: livescience.com

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Новий сервіс онлайн-переказів на картки ПриватБанку з платіжної картки VISA будь-якого банку світу. Тепер можна миттєво перерахувати гроші з картки закордонного банку на картку ПриватБанку через веб- або мобільну версію Приват24. При цьому для надіслання переказів не обов’язково бути клієнтом ПриватБанку або реєструватися в Приват24.

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Завантажити реквізити

Попередня Стаття

Оприлюднено результати електронної перепису населення України

Наступна Стаття

Мережі розриває відео батька, який записав звернення до президента України

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *