Інтерв'ю

Українські студенти, вступаючи на навчання в США, побачили, що при університетах є церкви

Нашим співрозмовником став студент юридичного факультету Роман Перчиць, котрий провів дослідження феномену університетської церкви в США на основі інтерв’ю з її керівництвом.

Як історично утворилася ваша церква? Хто мав бажання відкрити церкву біля університету?

Біблійна церква Твін Сіті була заснована в 1933 році в розпал Великої депресії. Тоді четверо чоловіків, бажаючи стати свідками Ісуса Христа серед студентів університету штату Іллінойс, відвідали шеститижневу євангелізаційну кампанію з жовтня по листопад 1933 року. Саме під час цих євангелізаційних зібрань ці люди відчули поклик Господа. Як наслідок − було засновано та організовано церкву.

Щодо університетської церкви, то як будується місія такої громади? Чим вона відрізняється від інших церков?

Ми є церквою, яка чітко і однозначно зосереджена на університеті. На відміну від інших церков, ця спрямованість впливає на все, що ми робимо в кожному служінні церкви.

Наша місія полягає в тому, щоб побачити «студентське містечко і громаду, яку Христос перетворює для відновлення світу». Ця місія помітно розміщена на будівлі церкви, і кожну неділю ми постійно нагадуємо перед прихожанами про це унікальне покликання, яке ми отримали.

Студенти − це люди, що приїжджають на певний термін в університет і місто. А хто забезпечує постійний розвиток церкви?

Ми прагнемо бути церквою як для «студентського містечка», так і для громади міста. Таким чином, люди, жителі міста різного віку, об’єднані у зобов’язанні досягти студентів університету. Наша загальна мета − це, щоб було приблизно порівну – студентів університету і жителів міста. Це дозволяє задовольнити фінансові потреби церкви через наших членів громади. Таке бачення дає можливість студентам та членам громади відвідувати церкву, де присутні декілька поколінь і такі приклади ми зустрічаємо в Біблії.

Які духовні потреби є у молоді, що змушує їх шукати Бога в церкві?

Молоді люди, такі як студенти коледжу, часто намагаються відповісти на три основні питання сенсу життя. Хоча кожне покоління шукає відповідь на це, вони особливо нагальні в житті молоді:
1) Хто я є?
2) Де моє місце?
3) Що особливого я можу робити?

Ці питання ідентичності, приналежності та призначення є однією з найбільш актуальних духовних потреб молоді, і кожен з них знаходить свою справжню і життєдайну відповідь лише в Ісусі. Як церква, ми намагаємось послідовно вказувати на ці три потреби, показуючи, як:
1) наша справжня ідентичність знаходиться в Ісусі;
2) через віру в Ісуса ми стаємо синами і дочками Божої сім’ї, і включені як життєво важливі члени його видимої сім’ї, церкви;
3) Бог має намір використати церкву, як інструмент своєї місії, щоб принести благодать і перетворення в світ.

Наші програми, ранкові служіння та свята в церкві спонукають їх шукати Бога, даючи справжні відповіді на ці питання для молоді.

Що ви робите на практиці аби запросити нових студентів у свою громаду?

У нас є програма «Adopt-A-Student» − «Усинови студента», в якій ми з’єднуємо студентів університету з сім’ями або особами, щоб навмисно формувати відносини між ними. Студенти беруть участь у всіх наших служіннях від дитячого до недільного богослужіння. Ми організовуємо обіди та заходи для спілкування студентів з людьми з міста.

Як формується місіонерське служіння церкви?

У нас немає окремої місіонерської неділі або ж місіонерського служіння. Натомість місіонери, яких ми підтримуємо, регулярно повертаються протягом року, щоб представити річні звіти про своє служіння, і ми організовуємо обід, щоб люди могли зустрітися з ним і більше поспілкуватися після служіння.

Як Ваша церква впливає на розвиток міста?

У нас є команда волонтерів, яку називають командою «Команда громадської справедливості», яка забезпечує участь нашої церкви в житті місцевої громади. Зараз вони зосереджені на наданні практичних можливостей, аби вся громада міста брала участь у місцевих зусиллях по боротьбі з бідністю, вони підтримують вразливі родини та дітей, працюють у напрямку расового примирення.

«Нагодуй голодного студента» − це один із принципів, який може допомогти свідчити про любов Бога молодим людям, прогріти їх серця.

Які є емоційні проблеми молоді та як церква допомагає їх вирішувати?

Ми надаємо пріоритет партнерству з організаціями, що служать в студмістечках, таким як Intervarsity, Сru та Navigators, як основний спосіб, через який студенти отримують душеопікунство в емоційних та духовних проблемах. Наші малі групи та програма «Всинови студента» є ще однією можливістю, щоб забезпечити емоційні потреби студентів.

Як Ви взаємодієте з професорами університету?

Ми маємо деяких професорів, котрі є дуже прихильними до нас, членами нашої конфесії, але ми зараз не робимо нічого, щоб навмисно виходити на професорів, кафедри, факультети чи взаємодіяти з ними.

Наразі спостерігається тенденція, що в США вчаться багато студентів різних національностей. Як ви вирішуєте питання побудови міжкультурних різномовних богослужінь?

Ми пропонуємо прямий переклад недільної ранкової проповіді на мову Mandarin для нашої більш значної кількості китайських студентів. У нас є Біблії на численних іноземних мовах, ми маємо міжнародні служіння, зранку у середу протягом навчального року. Ми час від часу співаємо пісні поклоніння іноземними мовами, але це не є постійною частиною нашого богослужіння, ми робимо це для того аби продемонструвати нашу прихильність до міжнародних студентів.

Як підтримувати відносини з випускниками?

Зараз ми не робимо нічого, щоб стежити за долею студентів, які випустились та виїжджають, за винятком окремих членів нашої церкви, що вирішили підтримувати зв’язок та піклуємося про них.

Розмовляла О. Романенко

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button