РелігіяХристиянські новини

У Київському національному університеті відкрили програму «Релігійна журналістика» – професорка Алла Бойко розповіла про нову програму

«Релігійна журналістика» – саме таку має назву нова програма для магістрів у Київському національному університеті. Професорка Алла Бойко заявила в інтерв’ю, що релігійна журналістика – багатоаспектна, бо у цій темі можна і варто висвітлювати проблеми політики, державотворення, культури, освіти, мистецтва, туризму, війни і навіть спорту. За її словами, без розуміння релігійного підґрунтя цих проблем неможливо чітко і ясно висвітлити більшість питань нашого життя.

Джерело: risu.ua

Важливість нового факультету в тому, що потрібні якісні медіа, серйозні фахівці, здатні цікаво подати інформацію, − вважає Алла Бойко.

Основою й імпульсом для створення магістратури стала методологія, вироблена творчим колективом Відділу релігієзнавства Інституту філософії ім. Григорія Сковороди.

Очільниця нової програми підкреслила, що під час навчання у магістратурі «Релігійна журналістика» багато уваги буде приділено коментарю та іншим жанрам виступів у ЗМІ.

На програмі акцентуватимуться два напрямки – паломництва і релігійний туризм та мистецтво.

Також під час навчання на цьому факультеті студенти вчитимуться таким дисциплінам як «Релігійні проблеми у світових суспільно-масових медіа», «Релігія і проблеми глобалізації та конфліктів», «Актуальні проблеми релігійної психології» та інші. Ці курси читатимуть серйозні фахівці, професори, доктори наук.

Викладачі на програмі «Релігійна журналістика» готуватимуть студентів до фахових текстів для екскурсоводів на релігійних об’єктах, репортажів і фоторепортажів релігійної спрямованості, публікацій в медіа різножанрових матеріалів для паломницьких і туристичних агенцій, рекламних текстів тощо.

Під час інтерв’ю Алла Бойко поділилася, якими темами у сфері релігійної журналістики цікавляться молоді журналісти. Найбільше, це тема «Церква і політика». На другому місці – проблеми мистецтва, особливо кінематограф. Багато хто цікавиться релігійним туризмом, адже більшість подорожує із задоволенням, − зазначає професорка.

Читайте також:

За словами очільниці програми, зараз в український мас-медіа бракує якісної публіцистики. Вона наголосила, що є дуже цікаві проєкти – культурологічні, історичні – проте вони поодинокі й найчастіше присвячені дуже вузькій проблемі.

Алла Бойко доповнила, що в ЗМІ не вистачає філософського осмислення життя, віддзеркалення ролі й функцій духовенства в суспільстві. Вона зауважила, що дуже бракує міжнародного контексту. Для багатьох журналістів, нібито, Церкви у вакуумі існують, разом зі священиками й громадами, − підкреслила професорка.

Нагадаємо, що можна прочитати інтерв’ю з Вячеславом Кузьмичем – кандидатом педагогічних наук та пастором церкви про важливість реформування педагогіки.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button