УкраїнаХристиянські новини

Сьогодні 28 червня в Україні − День Конституції

25 років тому було ухвалено найголовніший документ держави − Конституцію України. Депутати безперервно протягом майже доби розглядали проєкт конституції, і аж вранці 28 червня о 9 годині 18 хв, Основний Закон було прийнято.

Джерело: Укрінформ

Робота над конституцією розпочалася відразу після прийняття «Декларації про державний суверенітет України» в липні 1990 року. Комісія працювала понад шість років. Найгостріші дебати виникали з приводу розподілу влади, власності, символіки. Було велике протистояння між правими і лівими силами в парламенті.

Конституція отримала підтримку двох третин депутатського корпусу, «за» проголосувало 315 депутатів. Україна отримала потужну президентську вертикаль, гарантію на право приватної власності, нову державну символіку, статус української мови як державної.
Конституція України в преамбулі згадує про Бога:
«Верховна Рада України від імені Українського народу − громадян України всіх національностей, виражаючи суверенну волю народу, спираючись на багатовікову історію українського державотворення і на основі здійсненого українською нацією, усім Українським народом права на самовизначення, дбаючи про забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя, піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України, прагнучи розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу, усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями, керуючись Актом проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року, схваленим 1 грудня 1991 року всенародним голосуванням, приймає цю Конституцію − Основний Закон України».

Читайте також:

Конституція України має статтю 35, яка визначає відносини між владою та віруючими. Це одна з найкращих конституційних статей, яка коли-небудь заявлялася в конституціях будь-якої країни.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!