Світ

Україна і світ відзначають 27 січня День пам’яті жертв Голокосту

27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цей день «слугуватиме пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження».

Джерело: glavcom.ua

Сьогодні українці та увесь світ згадують жахливі сторінки історії Другої Світової війни. Під час тих подій було «переслідування та масове знищення євреїв та інших соціальних груп, які здійснювали німецькі нацисти та їхні союзники».

Тоді було вбито близько 6 млн євреїв, близько чверті всіх ромів світу, приблизно 10% поляків, приблизно 3 мільйони радянських (включаючи українських) військовополонених, тисячі душевнохворих і непрацездатних.

Зазначається, що ув’язнених утримували в спеціальних таборах смерті, часто ставили над ними експерименти. Аушвіц у польському місті Освенцим був найвідомішим нацистським концтабором, а урочище Бабин Яр у Києві був найвідомішим місцем масових розстрілів євреїв в Україні, де стратили близько 150 тисяч осіб.

Україна і світ відзначають 27 січня День пам’яті жертв Голокосту

1 листопада 2005 року  Генеральна Асамблея ООН проголосила резолюцію Дня пам’яті жертв Голокосту. Співавторами цього документу виступили 100 держав, повідомляє Укрінформ.

5 липня 2011 року Україна приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати, а у 2012 році українці вперше відзначили цей День на державному рівні.

Повідомляється, що дата згадування про жертв Голокосту була обрана 27 січня, тому що «саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенцима».

Читайте також:

В резолюції ООН наголошується, що «голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».

Україна і світ відзначають 27 січня День пам’яті жертв Голокосту

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button