Світ

Біблія і наука перебувають у гармонії – астронавт NASA Джеффрі Вільямс

Християнин та відомий астронавт NASA Джеффрі Вільямс вірить, що Біблія і наука перебувають у гармонії, а не у конфлікті.

Джерело: invictory.org

Джеффрі є християнином та ексрекордсменом у США за кількістю днів, проведених у космосі (хоча зараз він на другому місці, а на першому – колега-астронавт Пеггі Вітсон). Також Вільямс взяв участь у чотирьох космічних польотах з 2000 по 2016 рік. Загалом він провів 534 дні у космосі, повідомив сайт inVictory, посилаючись на ChristianHeadlines.com.

19 січня 2023 року Джеффрі виступив на відкритті нової виставки у Музеї Біблії, Вашингтон, округ Колумбія. Ця подія присвячена Святому Письму та науці. Виставка, яка триватиме до січня 2024 року, досліджує відносини між наукою та релігією.

В астронавта часто запитують, як він може займатися своєю справою і водночас бути віруючим.

Однак Вільямс ще у 2010 році випустив книгу на тему віри: «Робота Його рук: погляд на Боже творіння з космосу». Перебуваючи у космосі, він зробив деякі фотографії, і вмістив їх у своє видання.

Біблія і наука перебувають у гармонії – астронавт NASA Джеффрі Вільямс

За словами астронавта, існує «суспільна думка, що наука та Біблія суперечать одна одній». Однак на початку своєї кар’єри, з 90-х років, Вільямс витратив багато часу на вивчення цієї теми.

Він наголосив, що «сучасна наука, яку ми її знаємо, справді виникла з переконання, що Біблія істинна і що Бог є Творець, як Він відкрив Себе у Святому Письмі. І в тому творінні Він забезпечив це і наказав це».

Ексрекордсмен США вражений «порядком» математики, фізики, хімії та музики. І, як переконаний Джеффрі, «маючи образ Божий, нам дано здатність і фактично мандат підпорядкувати творіння тут, у Буття 1».

Це та істина, яка підживлювала його розуміння, світогляд і фактично підтверджувало те, що, на думку Вільямса, було покликанням Господа в його житті, у професії. Тому, каже він, віра лише обґрунтувала його розуміння цього.

Біблія і наука перебувають у гармонії – астронавт NASA Джеффрі Вільямс

Крім того, такі вчені, як Йоганн Кеплер, Ісаак Ньютон, Майкл Фарадей та Джеймс Клерк Максвелл були «насамперед богословами й керовані своєю вірою, і це те, що породило сучасну науку».

На питання чи змінила подорож до космосу стосунки Вільямса з Богом, він відповідає, що в якомусь сенсі так, але у нього є стосунки з Богом завдяки посередництву Ісуса Христа, що відкрите у Біблії.

Хоча подорож у космос дала йому «глибину» розуміння деяких біблійних уривків – це «робота Бога як Творця» та «Його робота з підтримки Свого творіння», підкреслив він.

Читайте також:

Як повідомив Джеффрі, «є відчуття, що це набуває набагато більшої глибини, … і значення, і масштаб, і глибина сенсу, і погляд через призму Святого Письма. Тому це був дивовижний досвід – залишити планету, а потім озирнутися на ту частину Всесвіту, яку ми називаємо домом, який унікально пристосований для нашого проживання, – як каже пророк Ісая, – а потім … розглянути деталі цього забезпечення».

Нагадаємо, що вчені американського журналу пересунули стрілку символічного Годинника Судного дня на 10 секунд вперед. Основна причина переведення – повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button