СвітХристиянські новини

Угорщина відновлює церкви та християнські міста на Близькому Сході

У зв’язку з відсутністю реакції міжнародної спільноти на тривале жорстоке переслідування християн на Близькому Сході, невелика нація Угорщини витрачає мільйони доларів у регіоні на допомогу відбудові церков та християнських громад.
Ця центральноєвропейська країна у який проживає менш як 1% світового населення, але вона витратила щонайменше 40 мільйонів доларів з 2017 року на допомогу переслідуваним християнам, повідомляє Fox News, який розмовляв з Петером Сійярто, міністром закордонних справ та торгівлі Угорщини.
«Ми віддаємо гроші безпосередньо церквам, церковним громадам. Наприклад, ми відновили 33 зруйновані християнські церкви в Лівані», – заявив Сійярто.

Угорщина, яка підтверджує свої християнські основи у своїй конституції, яка була ратифікована у 2011 році, також відбудувала міста та школи для християнських громад на Близькому Сході. Угорські кошти були використані для відбудови 1000 будинків на рівнинах Ніневії в Іраку, повідомляє Католицька служба новин.
“За нинішніх обставин, коли перед нами стоять величезні історичні виклики, перед Європейським Союзом, хтось повинен говорити відкрито”, – сказав Сійярто. “І це зараз робимо ми”.
Минулого місяця прем’єр-міністр Угорщини Віктор Обан у своїй промові визнав, що християнська культура зазнала нападу. «Ціла культура знаходиться під організованою атакою, наша культура та наша цивілізація. Не тільки в Африці, не тільки на Близькому Сході, але і в Європі, в країні найбільш успішної християнської культури».
Орбана, який обраний третій термін поспіль, піддають критиці за те, що він висловлюється щодо консервативних питань.
Сійярто захищав його в інтерв’ю Fox News. “Якщо нація не пишається своєю національною ідентичністю, або якщо вона не дотримується історичної культурної та релігійної спадщини, тоді ця країна і ця нація точно не буде сильною, оскільки втрачає якір”, – сказав він.
“У глобальній політиці факт, що християн переслідують, ігнорується”, – заявив Сійярто минулого вересня, повідомляє CNS. Він заявив, що його уряд “бореться проти уявлення, що християнофобія буде останньою прийнятною формою дискримінації”.
Сійярто додав, що, хоча мусульманські лідери із захопленням говорять про важке становище їхнього жорстокого народу, християни ухиляються від висвітлення переслідування християн. “Міжнародна спільнота абсолютно не чутлива” до переслідувань християн і вважає за краще розв’язувати питання “релігійних меншин”, – сказав він.
У своєму списку спостережень за 2020  року провідна організація, яка відстежує переслідування християн у світі  «Open Doors США» оприлюднила свій щорічний звіт про дані, заявивши, що цього року підкреслюється різке зростання нападів на християнські будівлі та ув’язнення християн.
Щонайменше 2983 християни було вбито з міркувань, пов’язаних з вірою, протягом останнього звітного періоду (1 листопада 2018 р. По 31 жовтня 2019 р.). Це в середньому вісім християн, що вбиваються на день. Отримані дані також показали, що близько 260 мільйонів християн зазнають “високого рівня переслідування” в перших 50 країнах світу.
У звіті зазначається, що 9 448 «церков або християнських будівель» – або в середньому 25 на день – піддавалися атакам протягом звітного періоду 2019 року. Кількість заарештованих без суду християн, заарештованих та ув’язнених зросла з 2625 у звіті за 2019 рік до 3 711 у звіті про 2020 рік.

Джерело: christianpost.com

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!