Світ

У Варшаві відбувся загальнонаціональний захід – Національний марш за життя та сім’ю

У неділю, 18 вересня, у столиці Польщі відбувся загальнонаціональний захід – Національний Марш за життя та сім’ю. Тисячі людей, у тому числі й українці, пройшли вулицями Варшави.

Джерело: Всі разом!

Організатором заходу виступив Центр «Життя і сім’я», основним девізом якого стала цитата з весільних обітниць «І я клянусь тобі». Автори пояснили, що цим слоганом хотіли привернути увагу до унікальності інституту шлюбу, а також нагадати, що це союз однієї жінки та одного чоловіка. Президент Польщі Анджей Дуда привітав усіх із цією подією.

Марш відвідали й українці, які зараз перебувають у Польщі. Їхня присутність публічно засвідчила про підтримку найважливіших цінностей, таких як цінність людського життя від зачаття, шлюб та сім’я.

Захід розпочався 18 вересня об 11:00 у Варшаві на Замковій площі. Музичним вступ до Маршу зробив місцевий гурт Arka Noego, що перекладається як «Ноїв ковчег». Після цього учасники пройшли вулицею Краківське передмістя до пам’ятника Копернику.

«Щорічне свято польських сімей також є нагодою продемонструвати свою відданість цінностям захисту життя та публічно підкреслити, що кожне життя безцінне, незалежно від того, на якому етапі розвитку воно перебуває. Марш за життя і сім’ю має багату традицію, оскільки він пройде у Варшаві вже всімнадцяте», – сказав Павел Оздоба, президент Центру життя та сім’ї.

Учасниками такого заходу можуть бути як приватні особи, так і представники громадських організацій. За заходом стежать охоронці, які мають посвідчення від організатора. Учасники можуть бути виведені зі зборів, якщо вони виголошують гасла, які виступають проти цінностей, пропагованих маршем, є політичними та антиурядовими, така поведінка буде вважатися порушенням характеру та серйозності демонстрації. Також заборонено мати та використовувати піротехнічні вироби та інші засоби, що загрожують здоров’ю та життю учасників події.

Цього року Марш відвідало понад п’ять тисяч учасників. Серед атрибутів ходи слід відзначити стометровий біло-червоний прапор Республіки Польща, який почесно пронесли в центрі ходи. Також на фото видно синьо-жовтий прапор України, який у колоні несла учасниця руху «Всі разом!» та голова організації «За гідність людини» Геня Самборська.

Ця подія не залишила байдужим і медіапростір Варшави. На місце подій прибули місцеві телеканали, які змогли взяти інтерв’ю в українців.

Завершення ходи відбулося в костелі Базиліки Святого Хреста. Наприкінці заходу була виголошена проповідь про подружжя та святість життя, яку тисячі присутніх мали нагоду почути від Отця Домініка Хмелевського.

Як зазначається на офіційному сайті «Марш за життя та сім’ю», просімейні ініціативи з’являються на вулицях різних міст Польщі вже 15 років. Марш організовується з метою публічного свідчення фундаментальної цінності людського життя та сім’ї, заснованої на шлюбі жінки та чоловіка, відкритого для прийняття та виховання дітей.

Читайте також:

Лідер в сім’ї, або лідерство в шлюбі

Довідка. Перший Марш за життя і сім’ю відбувся у 2006 році у Варшаві. За останні 15 років Марш пройшов понад 150 міст і містечок, і з кожним роком ця кількість зростає. У 2012 році організатори маршу прийняли декларацію, яка визначає основи та мету співпраці у спільній діяльності для розвитку маршового руху в Польщі. Марші організовують люди, групи, спільноти та організації, які поділяють переконання, що повага до життя та сім’ї є основою суспільного порядку.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. “Також на фото видно синьо-жовтий прапор України, який у колоні несла учасниця руху “Всі разом!” Геня Самборська та голова організації «За гідність людини».”
    Я уважно придивився до цього фото і, одначе, переконався, що український прапор у колоні несе не сама п. Геня Самборська, а, власне, досить кремезний чоловік, який йде поза нею…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button