Блог Костянтина Воропаєва

Лідер в сім’ї, або лідерство в шлюбі

Для правильного розуміння лідера в сім’ї або сімейного лідерства, необхідно закласти фундамент або звернути увагу на модель, яка була закладена ще з самої давнини, і правильно буде розглянути як все почалося і було задумано: “І створив Господь Бог людину з пороху земного, і вдихнув в обличчя його дихання життя, і стала людина живою душею. і сказав Господь Бог: Не добре бути чоловіку самотнім створимо йому помічника, подібну до нього. і навів Господь Бог на чоловіка міцний сон; і, коли він заснув, узяв одне з ребер його , і закрив те місце плоттю. І створив Господь Бог з ребра, взятого у людини, дружину, і привів її до людини. І промовив Адам: Оце тепер вона кість від костей моїх і плоть від плоті моєї; вона буде зватися, бо взята від чоловіка. Тому залишить людина батька свого і матір свою і пристане до своєї жінки, і стануть вони одним тілом “(Буття 2: 7,18, 21-24).
Основоположним лейтмотивом, нашого подальшого міркування послужить думка про те, що сімейний союз був задуманий самим Творцем і сімейне лідерство бере свій початок саме звідти, а не є вигадкою або винаходом людей, надбанням їх мудрості і кмітливості. Тому найбільший вчитель всіх часів і народів, Ісус Христос, і сказав такі слова: “Тому покине чоловік батька й матір, і пристане до своєї жінки, і будуть обоє вони одним тілом, так що вони вже не двоє, але одна плоть. Отже, що Бог поєднав, людина нехай не розлучає “(Матвія 19: 5,6).
Вищенаведена розповідь про створення і наступні приклади покажуть нам кілька ключових моментів, про які сучасне суспільство забуло, бажає замовчувати, втратило, і як мінімум, багато хто не хоче звертати уваги і враховувати при погляді на сім’ю.

Позиція чоловіків

Перше, що очевидно і просто кидається в очі, так це те, що хочемо ми те визнавати чи ні, але чоловік був створений першим і відповідно в ієрархії і структурі підпорядкування Творцеві, він знаходиться на другому ступені, а жінка або дружина на наступній. Модель, яка представлена ​​в Біблії, що і згадується пізніше в Новому Завіті апостолом Павлом в 1Коринтян 11: 3: “Хочу також, щоб ви знали, що всякому чоловікові голова Христос, а жінці голова – чоловік, а Христу глава – Бог” демонструє наступну схему , в якій Творець займає найвище становище і є главою для Христа, Христу підпорядковується чоловік або є главою для нього, і за ним йде дружина, для якої главою є її чоловік.

Позиція жінок

Друге, це те, що жінка не є рабинею, і слугою чоловіка або для нього, до якої можна ставитися як йому заманеться і проявляти неповагу, навпаки, вона створена з метою стати помічницею і цьому відповідною до нього, на що вказують наступні слова, “І промовив Адам: Оце тепер вона кість від костей моїх, і тіло від тіла мого. Вона чоловіковою буде зватися, бо взята вона з чоловіка. “(Буття 2:23), тому апостол Петро і закликає:” Чоловіки, так само живіть разом із дружинами за розумом, як зо слабішою жіночою посудиною, і виявляйте їм честь.”(1Петра 3: 7) і ап. Павло додає, кажучи: “Чоловіки, любіть своїх дружин і не будьте суворі до них” (Колосян 3:19).
Чоловік будучи створеним першим і відповідно за визначенням є лідером в сім’ї, несе відповідальність перед Творцем за сім’ю і очікує, що дружина, як його помічниця, буде коритися йому і слухатися його у всьому, що підтверджує ап. Павло: “Бо чоловік не походить від жінки, але жінка від чоловіка, і не чоловік ради жінки, але жінка ради чоловіка”(1Коринтян 11: 8,9).
Це говорить не про те, що чоловік буде використовувати або очікувати від неї беззаперечного підпорядкування і виконання його наказів, як від робота, навпаки, покора прикрашає жінку і є честю для її чоловіка, про що говорить апостол Петро: “Так колись і святі жінки, клали надію на Бога прикрашали себе, підкоряючись своїм чоловікам. Так Сара корилась Авраамові, і паном його називала. Ви – діти її, якщо робите добро і не лякаючи жадного страху “(1Петра 3: 5,6).
Третє, і що допоможе нам зрозуміти суть порядку Творця описаного ап. Павлом до Ефесян 5: 25,33: “Чоловіки, любіть своїх дружин, як і Христос полюбив Церкву, і віддав за неї Себе; Отже, нехай кожен зокрема із вас любить так свою дружину, як самого себе, а дружина нехай боїться свого чоловіка!” . Дуже важливо зрозуміти, що чоловіка в силу своєї природи створено так, щоб брати, а жінка віддавати, але якщо цей процес буде нерівномірним, хтось із них в якийсь момент вичерпається і настане криза.
Для того, щоб цього не сталося необхідно усвідомити, що чоловіки дихають повагою, а жінки любов’ю, це як дві різні мови, на яких вони говорять, і при цьому, навіть і не здогадуються до яких наслідків це може призвести, якщо вони цього просто не знають і не розуміють, продовжуючи з дня в день, робити, те що диктує їм матінка природа! Що це означає? Вище було зазначено, що чоловік будучи главою, очікує послуху і підпорядкування, і може вимагати і постійно наполягати на тому, щоб дружина всіляко сприяла і давала йому те, що він просить або чекає від неї. Але ця мова не знайома для неї, і вона може віддати йому тільки любов, що включає вчинки, слова, емоції, увагу, обійми, проведення часу, поцілунки, романтику і думати, що це саме те, чого він чекає. А якщо чоловік буде тільки захоплюватися своєю дружиною, говорити яка вона розумниця, як вона вміло і швидко все робить, що чисто в квартирі, як вона смачно готує, білизна добре пахне, і навіть принесе квіти до її ніг, але вона чекатиме обіймів, поцілунку, емоційного залучення і спільного проведення часу, на яке у чоловіка не залишилося часу і сил, може трапиться, щось непоправне.
Що ж робити і як бути в такій ситуації? Секрет криється в тому, щоб чоловік та жінка навчилися говорити на мові один одного, тому Бог і каже через ап. Павла, робити все навпаки, що б чоловіки які дихають повагою, любили своїх дружин, а дружини, які проваджені любов’ю, поважали своїх чоловіків! Але як це може статися, коли це нелогічно робити те, що не властиво нашій природі? Звідки чоловікові взяти любов, якщо дружина вже всю свою віддала йому, а поваги, він як і раніше, так і не отримує? Чоловік не може вимагати від дружини поваги або чинити на неї усілякий тиск з метою домогтися його, поки не заповнить її потребу у любові. Чоловіки повинні зрозуміти, що вони і поставлені Творцем в сім’ї головними і несуть відповідальність за заповнення потреби дружини в любові, яка з радістю і великим щастям буде готова віддати чоловікові повагою і пошаною. Ніхто не бажає підкорятися кому-небудь, якщо його примушують і він це робить не добровільно, тому ця думка є неприпустимою в сімейному житті і союзі.
Ще один доказ того, що сімейний союз задумав сам Творець, є те, що “Бог і є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог в ньому” (1Івана 4:16). Таким чином, якщо сам Творець – любов, Він перебуває і є джерелом любові для Христа, і те ж саме відбувається і з чоловіком, і дружиною. Тоді можна зробити висновок, що джерелом любові для чоловіка є Христос і Бог, а для дружини чоловік! Виключно в тому випадку, якщо чоловік займає правильне положення перед Творцем, Христом і Богом, Який є джерелом любові для чоловіка, він і може, а головне, здатний задовольнити потребу дружини в любові, яка отримавши її, буде готова віддати чоловікові повагою, яка виявляється самому Творцю, ось чому і сказано, “Дружини, коріться своїм чоловікам, як Господеві, 23бо чоловік голова дружини, як і Христос Голова Церкви, Сам Спаситель тіла!” (Ефесян 5:22), бо “Хочу ж я, щоб ви знали, що всякому чоловікові голова Христос, а жінці голова чоловік, голова ж Христові Бог.Одначе в Господі ані чоловік без жінки, ані жінка без чоловіка. Бо як жінка від чоловіка, так і чоловік через жінку; а все від Бога.”(1 Коринтян 11: 3,11-12). А чоловік тільки тоді може бути образом Божим, коли має відносини з Христом і через Нього з Творцем, і виконує заповіді Ісуса: “Якщо будете ви зберігати Мої заповіді, то в любові Моїй перебуватимете, як і Я зберіг Заповіді Свого Отця, і перебуваю в любові Його.”(Івана 15:10), «Він, бувши в Божій подобі, не вважав за захват бути Богові рівним”(Филип’ян 2: 6).
Четверте, Творець все задумав так, що дружина і сімейний союз з нею, покликаний замінити чоловікові рідну домівку і сім’ю, в якій він виріс, бо там лідером і главою, є його батько. Сімейний союз покликаний вивести молодого хлопця, який стає чоловіком і дівчину, що стала дружиною на інший рівень і соціальний статус, функціонуючи не окремо один від одного, а як єдиний організм, тіло, що має свою конституцію, культуру, функції і напрям. На жаль, і на сьогоднішній день це вже давно не секрет, багато пар вступаючи в сімейний союз, з тих чи інших причин, не відліпилися від батьків і не приліплюються до чоловіків і дружин, цим і провокують серйозні проблеми всередині новоутвореної сім’ї, що призводить до сумних наслідків які закінчуються в 60% розлученням, в чому ніколи не було задумки Творця. Нехай нижченаведений приклад послужить для всіх нас зразком, як не слід думати і діяти, а навпаки цінувати, оберігати і працювати в першу чергу над собою, щоб зберегти союз і подарунок в особі нашої другої половини і помічниці, даної нам самим Творцем.
Читайте також:

«І підійшли фарисеї до Нього, і, випробовуючи, запитали Його: Чи дозволено дружину свою відпускати з причини всякої?А Він відповів і сказав: Чи ви не читали, що Той, Хто створив споконвіку людей, створив їх чоловіком і жінкою? І сказав: Покине тому чоловік батька й матір, і пристане до дружини своєї, і стануть обоє вони одним тілом, тому то немає вже двох, але одне тіло. Тож, що Бог спарував, людина нехай не розлучує! Вони кажуть Йому: А чому ж Мойсей заповів дати листа розводового, та й відпускати? Він говорить до них: То за ваше жорстокосердя дозволив Мойсей відпускати дружин ваших, спочатку ж так не було. А Я вам кажу: Хто дружину відпустить свою не з причини перелюбу, і одружиться з іншою, той чинить перелюб. І хто одружиться з розведеною, той чинить перелюб» (Матвія 19:3-9).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Костянтин Воропаєв

Теолог, консультант-наставник, автор статей на богословську і сімейну тематику, журналіст, член асоціації "Новомедіа", спільно з дружиною у 2018 році заснував телеграм канал "Перемагаємо Разом" і сторінку сімейної консультації у Фейсбук.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button