Домашня » Новини » У в’язницях Еритреї християн катують, вимагаючи зректися віри

У в’язницях Еритреї християн катують, вимагаючи зректися віри

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Колишній ув’язнений за віру пастор з Еритреї розповів про умови утримання християн в тюрмах цієї північно-східної африканської країни. Зараз цей чоловік переселений до Австралії. Не розголошуючи свого справжнього імені, під ім’ям «Габріель» він дав інтерв’ю Фонду Барнабуса, в якому розповів, як відчув на собі тортури, голод і примус до каторжних робіт за роки перебування в Еритреї.

Міжконфесійне християнське агентство з надання допомоги в Сполученому Королівстві повідомляє, що Габріель неодноразово потрапляв у в’язницю в Еритреї, яка оцінюється Open Doors USA як сьома ворожа країна у світі, коли мова йде про переслідування християн.

Перше перебування Габріеля у в’язниці в 1998 році тривало близько місяця. Габріель, як повідомляється, був затриманий разом з іншими членами своєї церкви. Наступного разу він провів у в’язниці три роки, хоча термін його ув’язнення мав становити всього шість місяців.

«Іноді сперечаєшся з Богом, чому Він дозволив пройти через ці труднощі? – зізнається Габріель. – Але коли відкриваєш Біблію, щодня молишся про відданість, розум автоматично перемикається, і ти розумієш, що знаходишся на головному шляху — тим, яким маєш іти».

Затримання Габріеля тривало довше, ніж слід було, тому що він був пастором.

Він згадав один випадок, коли його зв’язали й били по голові палицею протягом години. Це робилося, щоб послати іншим ув’язненим повідомлення про те, що християнська віра тут під забороною.

Він також згадав медсестру, яка закликала його відректися від своєї християнської віри, щоб припинити побої. За його словами, медсестра сказала Габріелю, що він може продовжити вірити, вийшовши з в’язниці. Однак він відмовився відректися від Христа.

Габріель також поділився, як бути закритим в металевому транспортному контейнері на два тижні. Під спекотним сонцем Еритреї температура в контейнері була дуже високою протягом дня, а вночі було дуже холодно.

Також Габріель сказав, що ув’язненим давали тільки невелику кількість їжі кожні 18 годин. Попри недостатнє харчування, їх змушували виконувати важку роботу — наприклад, збирати каміння для виготовлення будівельних матеріалів.

«Коли розбиваєш камені важким молотом, то чуєш звук тут, за спиною, тому що у всіх недоїдання, — згадує Габріель. — Охоронці дискримінували християн, відмовляючи їм у медичній допомозі, якщо ті хворіли».

Габріель підкреслив, що не тільки він піддавався такому переслідуванню, а й інші християни зіткнулися з подібним.

Він заявив, що йому відомо про двох ув’язнених, які навернулися в християнство в тюрмі — цих людей били й катували протягом трьох днів. Попри гоніння, новонавернені не відмовилися від своєї віри в Христа, стверджує він.

Габріель додав, що в тюрмах заборонені Біблії. Якщо в ув’язнених знаходили християнські брошури або книги, вони піддавалися суворому покаранню. Однак ця загроза покарання не завадила християнам у в’язниці читати Слово Боже. Вони розділили Біблію між собою, щоб у кожного було трохи Святого Письма.

За даними Фонду Барнабуса, Габріель втік з Еритреї через кілька років після свого звільнення, коли дізнався про плани уряду знову його заарештувати.

Раніше цього літа десятки християн Еритреї були заарештовані в ході придушення неденомінаціонного християнства.

Державний департамент США визнає Еритрею «країною, що викликає особливе занепокоєння» за «систематичні, і кричущі порушення релігійної свободи». Еритрейців регулярно заарештовують за свої релігійні переконання і звичаї, а також не мають належних процесуальних норм в законодавстві.

Уряд Еритреї контролювався президентом Ісайєю Аферкі з моменту здобуття незалежності країни в 1993 році. Уряд визнає тільки чотири релігійних конфесії: православне християнство, сунітський іслам, євангелічно-лютеранську церкву Еритреї та католицьку церкву. При цьому, над визнаними релігійними конфесіями уряд намагається встановити контроль — одним із прикладів є затримання законного патріарха православної церкви абуна Антоніос з 2007 року. Раніше цього літа уряд закрив усі католицькі медичні установи, залишивши тисячі людей без доступу до адекватної медичної допомоги.

Більше про ситуацію в Еритреї:

Хелен Берхейн — автор книги «Пісня солов’я: правдива історія віри й переслідувань однієї жінки в Еритреї», співачка з еритрейської євангельської церкви. У липні Бехрейн взяла участь в міністерській нараді з просування свободи віросповідання Державного департаменту (США), щоб стати «голосом для тих, хто не має голосу». Вона також була серед групи переслідуваних віруючих, які відвідали президента Дональда Трампа в Овальному кабінеті Білого дому. Зокрема, вона розповіла Трампу, як її тримали в металевому транспортному контейнері без достатньої вентиляції протягом 32 місяців.

Джерело: mhn.emmanuil.tv

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Попередня Стаття

В чому смисл?

Наступна Стаття

Індія робить крок до того, щоб стати індуїстською державою

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *