Блог Себастьяна Тегзи

В чому смисл?

Християнство стверджує, що на початку було Слово. І під Словом в даному разі розуміється смисл, ідея, задум. А це означає, що з християнської точки зору все, що існує — не є результатом випадку, а було задумано. Отже, в житті та дійсності є смисл. Проте подібна думка не є суто християнською. Її висловлювали також грецькі філософи. А в чому ж тоді особливість християнського погляду на світ? А в тому, що християни ототожнюють Слово з Особою. Ми віримо, що цим Словом є Ісус, Син Отця! Це означає, що на початку був не просто смисл, а Хтось, з любові до Кого все було створене. А це означає, що смисл був у любові. Євангелісти про це пишуть так:

“Споконвіку було Слово, і з Богом було Слово, і Слово було — Бог. З Богом було Воно споконвіку. Ним постало все, і ніщо, що постало, не постало без Нього. У Ньому було життя, і життя було — світло людей. (…) І Слово стало тілом, і оселилося між нами, і ми славу Його бачили — славу Єдинородного від Отця, благодаттю та істиною сповненого”. (Ів.1:1-4,14)
Це Слово повне благодаті та істини. І це є Ісус, Єдинородний Син Отця. Бог створив світ не з нудьги чи для експерименту. Він створив його з надміру любові. Це золота істина християнства, що все було задумано з любов’ю. На початку світу є задум любові. Ще до заснування світу Бог задумав зробити і нас також Своїми синами та дочками у Христі. І саме для цього все було створене. І саме для цього Син прийшов у світ і помер на хресті.
“Цим виявилася до нас любов Божа, що Бог Свого Єдинородного Сина послав у світ, щоб ми жили через Нього. Любов же полягає не в тому, що ми полюбили Бога, а що Він полюбив нас і послав Сина Свого — примирення за гріхи наші. (…) Ми пізнали й увірували в ту любов, яку Бог до нас має. Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому. (…) Ми любимо, бо Він перший полюбив нас”. (1 Ів.4:9,10,16,19)

Більше про Слово:

На початку творіння Дух Божий ширяв над водами, так як орел ширяє над гніздом, куди кладе своїх писклят. Цей Дух ширяв над Ісусом на водах Йордану, щоб показати світові первісний задум — наше покликання бути улюбленими дітьми Отця. “Ти Мій улюблений Син!” І ці слова означають, що у Христі — це є задум Божий для кожної людини. Світ — це колиска, в якій Бог помістив Своїх дітей. Це дивовижний погляд на світ — кожного дня відчувати над собою цей потужний змах люблячих Божих крил і відкривати уста, щоб Він наповнив їх Своєю поживою.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button