ЕксклюзивХристиянські новини

У Тернополі відбулася конференція: Реформаційні принципи для суспільства

20 лютого в місті Тернопіль відбулася конференція «Реформаційні принципи для суспільства». Це перша конференція, до організації якої долучилася Християнська відкрита академія разом з Євангельськими церквами Тернополя.

Захід присвятили аналізу і пошуку відповіді на виклики, які постають перед сучасним поколінням християн. Головні промовці говорили про незворотні зміни, які відбуваються на наших очах у культурі західної цивілізації.

На початку конференції з вітальним словом до учасників звернувся Віталій Яцюк, він попросив благословення у Бога і побажав натхнення усім присутнім.

Ярослав Лукасік, голова правління ГО «Східноєвропейська Реформація», голова ради ХВА говорив про «Будування та руйнування християнського світогляду європейської цивілізації! Як нам сьогодні жити в умовах знищених духовних основ?».

У своєму виступі Ярослав Лукасік наголосив, що руйнація християнських основ нашої цивілізації неодмінно приведе до її смерті. Він сказав, що усі ми живемо в час конфронтації, сексуальної стурбованості та масового відступництва.

«За останні десять років зруйновані ключові складові фундаменту західного світу і натомість прийняті божевільні ідеї як норму» – сказав Ярослав.

Микола Харлменков – політолог, публіцист виступав на тему: «Як не повторити найбільшої помилки Лота в сучасній культурній війні?».

Реформаційні принципи

Микола загострив увагу читачів на феномені культурної війни з християнським світоглядом. Розповів, як за останній час змінилися погляди більшості християн на ролі чоловіка і жінки у церкві, суспільстві, на виховання дітей, на шлюби, народжуваність. І констатував, що ми цю війну наразі програємо на всіх фронтах.

Харламенков підкреслив: «Біблійний Лот недооцінив впливу культури. Він думав, що його праведність і мораль зможуть захистити його від впливу аморального середовища. Але в результаті, Лот не зміг захистити навіть свою сім’ю. Содом виховав його дочок, сформував світогляд його дружини. Лот самоізолювався і замкнувся, але не встояв – теологія ізоляції не працює!».

Третім промовцем був Роман Полікровський – міський голова міста Збараж. У жартівливій формі розповів про свій досвід і свої цінності.

Реформаційні принципи

Ось кілька тез його виступу:

«Українці цікава нація: у нас де три українці, там два гетьмани, завжди думав, ким міг бути третій – і, аналізуючи ситуацію, думаю, що то був експерт. У нас в Україні майже усі є експертами, особливо у фейсбуці. Але Експертність швидко закінчується там, де починається відповідальність».

«У нас, українців, є проблема з розподілом відповідальності. Ми часто плутаємо особисту відповідальність з колективною. Там де потрібна особиста, ми перекладаємо на колективну, а там де потрібно колективна, то все навпаки».

«Успіх християнина неможливий без віри».

В рамках конференції відбулося три нетворки, або майстеркласи. У цій частині досвідченні християни в освіті, медіа та спорті ділилися своїм досвідом впливу на суспільство.

Сергій Скоропляс – директор Дубенської приватної школи «Премудрість» розповів про організацію загальноосвітніх християнських шкіл на прикладі школи, у якій він працює.

Сергій оприлюднив цікаву статистику щодо освітніх процесів в Українській школі, про засилля ідеологічних предметів у школах. Для того, щоб боротися з антихристиянськими впливами, потрібно не лише обурюватися, а створювати альтернативну – християнську школу, закон сприяє цьому, потрібне лише бажання і розуміння важливості цього на сьогодні.

Анатолій Якобчук, редактор видання «Слово про Слово», розповів про інструменти впливу на суспільство через медіа. Анатолій розповів про видання, як з’явилася ідея видавати газету, які матеріали публікуються, хто може бути автором. З якою аудиторією працює редакція і про те, що потрібно робити, щоб використовувати медіа у своєму служінні, використовуючи лише соцмережі.

Ігор Соколовський – розповів про спорт і про те, яку роль у житті дитини має тренер. Сергій наголосив, що саме тренер, який є християнином, може мати вирішальний вплив на своїх підопічних, впливаючи на виховання своїм характером і авторитетом.

В кінці конференції відбулося ток-шоу, на якому підбили підсумки, відповідаючи на запитання ведучого та учасників конференції.

Реформаційні принципи

Читайте також:

В кінці заходу учасники конференції висловили вдячність за організацію заходу. Ідея конференції і її організація належить Біляку Андрію, який приклав чимало зусиль, щоб усе задумане вдалося.

Замість підсумку, варто зазначити, що християнам потрібно брати відповідальність на себе і змінювати місто, селище, вулицю, будинок у якому живеш. Якщо кожен буде це робити, наша країна буде змінюватися. Нехай Бог нам у цьому допоможе.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button