Сім'я

В Німеччині намагалися позбавити батьківських прав подружжя Бичкових через релігійні переконання?

Щасливе християнське подружжя Бичкових із Марганця на Дніпровщині, яке має 13 дітей, через війну змушене було разом із дітьми залишити батьківщину. Ця, вимушена міграція перетворилася спочатку на захопливу пригоду для їхніх дітей, але потім обернулася неочікуваними проблемами − подружжя мало не позбавили батьківських прав.

Джерело: vsirazom

У нинішніх обставинах більшість українців вперше в житті зіткнулися з непередбаченими проблемами та ситуаціями. Відтак родина Бичкових переїхала до Німеччини, де місцева влада надала допомогу з житлом, документацією, меблями та іншими необхідними засобами для облаштування.

Пізніше батько Андрій зрозумів, що його син з інвалідністю навчився відмикати двері гаража. Для запобігання цього він поговорив з власником будинку про заміну замка в гаражі. Під час їхньої розмови син вийшов за межі помешкання.

«У нього такий діагноз, що він може йти і йти вулицею, поки його хтось не зупинить. Він не повернеться назад», – пояснює батько хлопчика.

Хлопця помітили сусіди, зупинили його та повідомили в поліцію. Тим часом батьки почали шукати свою зниклу дитину і врешті побачили сина у сусідів, вони підійшли та пояснили ситуацію, але на місце події вже приїхала поліція.

Jugendamt – державна установа в Німеччині, яка займається питаннями, пов’язаними з молоддю. Після згаданого інциденту представники цього відомства відвідали місце проживання української родини та поцікавилися обставинами, що призвели до такої ситуації.

Крім того, вони пообіцяли допомогти знайти відповідну школу для дитини з обмеженими можливостями та в координації медичних оглядів і догляду за всіма 13 дітьми. Ці візити почастішали, і пара визнає, що вони добре спілкувалися з місцевими представниками відомства. Вони також сприймали всі їхні рекомендації, поради та зауваження.

Відбирають дітей через релігійні переконання

У грудні дітям в школі почали ставити незвичайні запитання, наприклад, про настрій, чому вони швидко з’їли бутерброди або чому у них забагато завдань з математики. Бичкові вважали ці питання тривожними знаками.

Потім, 3 лютого 2023 року, вони отримали листа про те, що їхні батьківські права оскаржуються, а дітей у них планують забрати.

Як розповідає, багатодітний батько Андрій, у звинувачувальному листі була така аргументація: «Через те, що ви є баптистами, а у Біблії написано, “кого я люблю, того й караю”, тому згідно з цими аргументами є небезпека, що в майбутньому батько буде застосовувати силу до власних дітей».

Адміністрація у справах неповнолітніх почала переслідувати родину Бичкових не через якусь неправильну поведінку, а виключно через їхні релігійні переконання, які ювенальна поліція вважала небезпечними для цих дітей. Це викликало значне здивування та роздратування серед німецької громадськості.

Підтримка родини членами церкви

Судове засідання відбулося через два тижні після того, як ювенальна поліція забрала усіх дітей. Оскільки вхід до зали суду був закритий, члени церкви зібралися біля будівлі, щоб підтримати родину. Вони співали пісні та молилися.

Судді були вражені співом натовпу, який зібрався, і встали зі своїх місць, щоб подивитися у вікна, що відбувається. Вони запитали у Бичкових, хто ці люди, і їм сказали, що вони друзі-християни родини. Тоді суддя попросила перекласти слова пісень, які співали з-поза будівлі суду, оскільки їй було цікаво їх значення. Вона навіть просила додати зміст пісень до протоколів судових актів.

Перед засіданням суддя особисто поспілкувалася з дітьми та виявила різкий контраст між тим, що було описано в обвинувальному висновку німецької служби у справах неповнолітніх, і тим, що вона спостерігала. У результаті вона вирішила ретельніше розглянути справу.

Крім того, сусіди сім’ї, які були німцями, відкрито підтримували їхню позицію, бувши свідками того, як вони жили та виховували своїх дітей.

Читайте також: 

Возз’єднання сім’ї Бичкових

У судовому засіданні справу вирішили швидко, оскільки було визнано право багатодітної сім’ї на спільне проживання та любов дітей до батьків. За кілька днів діти возз’єдналися з сім’єю, з 11:00 до 17:00 всі вони вже були вдома. Зараз родина разом та продовжує жити в Німеччині.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button